PARTNER PORTALU
  • BGK

Zadbaj o swoje prawa na wakacjach

  • PAP    29 czerwca 2012 - 11:25
Zadbaj o swoje prawa na wakacjach

Jak zabezpieczyć mieszkanie przed złodziejami, jak chronić dane osobowe podczas podróży, ile jest czasu na reklamację nieudanego wyjazdu - m.in. o tym można przeczytać od piątku na stronach internetowych uczestników akcji "Przed wakacjami - co warto wiedzieć".
Specjalne poradniki dostępne są na stronach internetowych ponad 30 instytucji i organizacji.

Rady dla rodziców wysyłających dziecko na kolonie czy obóz znaleźć można na stronie www.men.gov.pl. O prawach dziecka podczas wakacji przeczytamy na www.brpd.gov.pl.

Czytaj też: Sezonowy posterunek na wakacjach

O tym jak bezpiecznie korzystać z bankomatu i co zrobić, by zabezpieczyć mieszkania przed złodziejami informuje www.policja.pl.

Na stronie www.uokik.gov.pl znaleźć można porady prawne dotyczące umów. Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenia doradzi www.rzu.gov.pl. Informacje o połączeniach telefonicznych za granicą znajdziemy na www.uke.gov.pl.

O towarach spoza Unii Europejskiej zwolnionych z cła oraz o obowiązku podatkowym osób pracujących w czasie wakacji za granicą dowiemy się z www.mofnet.gov.pl

Prawa pasażerów poszkodowanych przez linie lotnicze poznamy na www.ulc.gov.pl.

<!-- pagebreak //-->

Tego co warto wiedzieć przed i w trakcie podróży koleją, jakie prawa przysługują pasażerowi oraz czego może oczekiwać od przewoźnika znajdziemy na www.utk.gov.pl

Jak sprawnie dotrzeć do celu i nie utknąć w korkach sprawdzimy na www.gddkia.gov.pl. Rady dla odbiorców energii przed wyjazdem na wakacje odszukamy na www.ure.gov.pl.

Wskazówki na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą przeczytamy na www.straz.gov.pl, a zalecenia o zachowaniu się w lesie na www.mos.gov.pl.

Jak chronić swoje dane osobowe podczas wakacji podpowie www.giodo.gov.pl.

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych radzi, by zawsze udostępniać je z rozwagą i tylko te, które są niezbędne w określonej sytuacji. GIODO podpowiada m.in. czy przed sezonem urlopowym szef może żądać od pracowników, by podali swoje dane teleadresowe na wypadek konieczności nagłego powrotu do pracy. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.