PARTNER PORTALU
  • BGK

Zarejestruj się, a urząd wyśle ci SMS-a

  • AW    5 listopada 2012 - 15:11
Zarejestruj się, a urząd wyśle ci SMS-a

Urząd Gminy Zawoja wdraża system teleinformatyczny, mający na celu komunikację z mieszkańcami gminy oraz wszystkimi innymi osobami, zainteresowanymi informacjami z Zawoi. Aby otrzymywać telefoniczne informacje głosowe i SMS-óy należy zarejestrować się w tworzonej bezie telefonicznej.
Jak informuje urząd gminy, każdy zarejestrowany będzie bezpłatnie otrzymywać informacje sms-em lub za pomocą komunikatu głosowego, dotyczące istotnych wydarzeń w gminie.

Począwszy od zaproszeń na imprezy kulturalne czy udział w bezpłatnych badaniach zdrowotnych poprzez informacje o przerwie w dostępie wody lub prądu, korkach ulicznych, skończywszy na ostrzeżeniach meteorologicznych lub innych zagrożeniach (powodzie, skażenia wód).

Władze gminy zdecydowały o wdrożeniu systemu, który pozwala także na przekazywanie informacji na telefon stacjonarny. System daje możliwość odsłuchania wiadomości również starszym osobom, nie zawsze obsługującym telefony komórkowe.

Ponadto w przypadku nieodebrania połączenia zawsze istnieje możliwość oddzwonienia i odsłuchania komunikatu. Dodatkowo wysyłane komunikaty są na bieżąco raportowane, więc dokładnie wiadomo ile osób odebrało komunikat, a ile nie.

 - Zachęcam wszystkich mieszkańców oraz odwiedzających nas turystów do skorzystania z tego nowego rozwiązania. Jest ono dla odbiorców komunikatów i ostrzeżeń bezpłatne - mówi Tadeusz Chowaniak, wójt Zawoi. -  Wdrożenie systemu jest jednym z elementów poprawy komunikacji, współpracy i wymiany informacji z mieszkańcami, ale wpływa także – ze względu na możliwość przesyłania ważnych ostrzeżeń – na bezpieczeństwo naszych mieszkańców i turystów - dodaje.

Czytaj też: Mieszkańcy polubili urzędowe SMS-y

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.