PARTNER PORTALU
  • BGK

Zatrzymania w sprawie teleinformatyki

  • PAP    16 maja 2012 - 12:15

Agenci CBA zatrzymali naczelnika Wydziału Projektowania Systemów Informatycznych w Biurze Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji i dwóch prezesów jednej z firm informatycznych.
Jak poinformował rzecznik CBA, to kolejni zatrzymani ws. teleinformatyki.

„Od rana trwają czynności procesowe w miejscach zamieszkania tych osób. Działania biura prowadzone są w Warszawie, Wrocławiu i Międzyzdrojach. Agenci przeszukują również pomieszczenia w Komendzie Głównej Policji oraz siedzibie firmy informatycznej” – wyjaśnił rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.

Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło kontrolę w Biurze Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji we wtorek. Sprawdzane są przetargi z lat 2009-2011. Jak wyjaśniał rzecznik CBA, kontrola dotyczy wybranych procedur podejmowania i realizacji decyzji udzielania zamówień publicznych w latach 2009-2011, a w pierwszej kolejności badane będą zamówienia związane z tzw. serwisem Help Desk. Chodzi o przetargi informatyczne.

Dobrzyński powiedział we wtorek, że rozpoczęta właśnie kontrola to kolejna wszczęta po tzw. aferze korupcyjnej w Centrum Projektów Informatycznych MSWiA (21 listopada ub. r. resort formalnie został podzielony na Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oraz Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji). W październiku ub. r. zatrzymano siedem osób; sześć z nich usłyszało zarzuty. W styczniu zatrzymano dwie kolejne osoby.

W związku z tą sprawą szef CBA zapowiadał kolejne kontrole przetargów informatycznych nie tylko w resorcie spraw wewnętrznych. W kwietniu br. agenci biura rozpoczęli kontrolę w MSW dotyczącą przetargów związanych z budową i wdrażaniem Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.