PARTNER PORTALU
  • BGK

Zbudują Dolnośląską Sieć Szkieletową

  • AT    20 grudnia 2012 - 11:27
Zbudują Dolnośląską Sieć Szkieletową

Województwo dolnośląskie uzyskało pozytywną decyzję Komisji Europejskiej w sprawie notyfikacji pomocy publicznej w projekcie pn. „Likwidacja obszarów wykluczenia cyfrowego i budowa dolnośląskiej sieci szkieletowej”.
Decyzja Komisji otwiera drogę do rozpoczęcia budowy Dolnośląskiej Sieci Szkieletowej. Równolegle, od blisko 10 miesięcy, prowadzone są prace mające na celu opracowanie projektów budowlanych dla 94 relacji światłowodowych. Województwo dysponuje już kompletem decyzji o lokalizacji regionalnej sieci szerokopasmowej oraz pierwszymi projektami technicznymi, na podstawie których możliwe będzie rozpoczęcie robót budowlanych.

Czytaj też: Nie ma zgody ws. wolności internetu

Notyfikacja pomocy to w skrócie powiadomienie Komisji Europejskiej o zamiarze udzielenie pomocy publicznej. Państwo członkowskie zgłasza zamiar udzielenia pomocy publicznej, zaś Komisja sprawdza czy ma do czynienia z pomocą i weryfikuje, czy pomoc ta jest zgodna ze wspólnym rynkiem. Komisja bada bowiem, czy udzielanie notyfikowanej pomocy nie wpływa w negatywny sposób na stan konkurencji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.