PARTNER PORTALU
  • BGK

Zbudują sieć szerokopasmowego internetu w warmińsko-mazurskim

  • PAP    19 lutego 2013 - 20:21
Zbudują sieć szerokopasmowego internetu w warmińsko-mazurskim

Zarząd woj. warmińsko-mazurskiego zatwierdził we wtorek wybór wyłonionej w przetargu firmy Otwarte Regionalne Sieci Szerokopasmowe, która za blisko 330 mln zł zbuduje w regionie sieć szerokopasmowego internetu i będzie jej operatorem - poinformował urząd marszałkowski.
W regionie do 2015 r. powstanie ponad 2,2 tys. km sieci. Umowa z wykonawcą ma zostać podpisana w marcu, po zweryfikowaniu postępowania przetargowego przez Urząd Zamówień Publicznych - podało w komunikacie biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

Czytaj też:  Są wytyczne ws. sieci szerokopasmowych

Warmińsko-mazurski samorząd - odmiennie niż inne regiony - zdecydował się na kompleksową realizację inwestycji przez jednego wykonawcę, który nie tylko zbuduje sieć, ale również będzie nią zarządzał. Urząd Marszałkowski w Olsztynie podkreślił, że wybrano spółkę "dysponującą polskim kapitałem".

Przedsięwzięcie warte blisko 330 mln zł dofinansowane jest z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Celem inwestycji jest zwiększenie dostępu do internetu w woj. lubelskim, podkarpackim, podlaskim, świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim. Przewiduje się wybudowanie w tych regionach sieci światłowodów o długości ponad 10 tys. km. Całkowity koszt projektu to około 1,4 mld zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.