PARTNER PORTALU
  • BGK

Zdjęcia z fotoradarów w internecie

  • PAP    29 stycznia 2013 - 12:43
Zdjęcia z fotoradarów w internecie

Minister transportu Sławomir Nowak poinformował we wtorek, że trwają prace nad systemem, umożliwiającym obejrzenie zdjęć z fotoradarów w internecie. Nie ujawnił jednak, kiedy taki portal zostanie uruchomiony.
„Będzie specjalny serwis internetowy CANARD (Centrum Automatycznego Nadzoru Nad Ruchem Drogowym), który obsługuje całość tego systemu i on jest w Inspekcji Transportu Drogowego" - mówił we wtorek w TVP Info.

Czytaj też: Najpierw drogi, potem fotoradary

Nowak powiedział, że pomysł na taki system pojawił się, żeby skończyć dyskusję nad tym, że nie ma dostępu do zdjęcia.

Portal związany jest z planami rządu dotyczącymi zmian w prawie. Kilka tygodni temu ministrowie transportu Sławomir Nowak i spraw wewnętrznych Jacek Cichocki zaprezentowali projekt Narodowego Programu Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Projekt, który jest elementem zapowiadanych przez rząd zmian zmierzających do poprawy bezpieczeństwa na drogach, zakłada m.in. odbieranie prawa jazdy za podwójne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym, rozmieszczenie 160 kolejnych fotoradarów, zakup nowych radiowozów z wideorejestratorami oraz zapewnienie większej liczby policjantów na drogach.

Trwają też przygotowania do przeglądu rozmieszczenia znaków drogowych. Wspólna akcja resortów transportu i administracji we współpracy z wojewodami ma prowadzić do wyeliminowania absurdalnych oznakowań dróg.

Proponowane przez rząd rozwiązania wywołały sprzeciw części opozycji. PiS przygotowało projekt, zgodnie z którym fotoradary mogłyby być instalowane jedynie w miejscach szczególnie niebezpiecznych.

Solidarna Polska złożyła natomiast projekt, który zakłada ograniczenie liczby fotoradarów o ok. 80 proc. i pozostawienie ich jedynie tam, gdzie faktycznie poprawią bezpieczeństwo, np. przy szkołach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • ehh, 2013-01-29 21:32:14

    Już wiadomo, że będzie kosztował 9mln złoty natomiast przetarg, oczywiście w sposób przejrzysty i zgodny z prawem, wygra firma należąca do syna prezesa spółki, któregoś z ministrów.