PARTNER PORTALU
  • BGK

Zduńska Wola, aplikacja: Rozkład jazdy, informacje o urzędach i instytucjach w telefonie

  • PAP/AT    4 marca 2016 - 11:52
Zduńska Wola, aplikacja: Rozkład jazdy, informacje o urzędach i instytucjach w telefonie

Wiceprezydent Zduńskiej Woli Czesław Rybka zwraca uwagę, że "katalog informacji dostępnych w aplikacji nie został jeszcze zamknięty" (fot.pixabay.com)

• Trwają prace nad aplikacją na smartfony, która ma być źródłem informacji dla mieszkańców Zduńskiej Woli i okolic.
• Pozwoli m.in. sprawdzić rozkład jazdy komunikacji miejskiej, godziny otwarcia i dane kontaktowe urzędów.
• Aplikacja będzie gotowa w połowie tego roku.




Jak informuje zduńskowolski magistrat obecnie trwają prace technologiczne i graficzne, ale już wkrótce "informatyczny szkielet zacznie wypełniać się treścią".

Dzięki aplikacji będzie można np. sprawdzić rozkład jazdy komunikacji miejskiej, godziny otwarcia i dane kontaktowe urzędów, przychodni, bibliotek czy innych instytucji publicznych. Aplikacja pozwoli też sprawdzić repertuar kina, propozycje domów kultury, czy muzeów, ale też adresy i godziny otwarcia klubów i restauracji.

Wiceprezydent Zduńskiej Woli Czesław Rybka zwraca uwagę, że "katalog informacji dostępnych w aplikacji nie został jeszcze zamknięty". Miasto chce, aby jak najpełniej odpowiadał na potrzeby mieszkańców, dlatego planowane są w tej sprawie społeczne konsultacje.

Czytaj też: Harmonogram wywozu odpadów na smartfonie. Powstała aplikacja

Mieszkańcy mają sami zdecydować, czy w smartfonach znajdą informacje o historycznych obiektach, trasach spacerowych szlakiem sławnych zduńskowolan czy raczej trasy wycieczkowe po okolicy, na przykład do Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki.

Te dodatkowe propozycje przygotowywane są też z myślą o odwiedzających Zduńską Wolę inwestorach, turystach i gościach, dla których aplikacja stanowić będzie przewodnik po atrakcjach miasta.

Aplikacja ma być dostępna zarówno w GooglePlay, AppStore i WindowsPhoneStore. Korzystać z niej będą użytkownicy smartfonów z różnymi systemami operacyjnymi. Do jej pobrania i aktualizowania potrzebny będzie dostęp do internetu, ale będzie działać również bez niego, czyli off-line.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.