PARTNER PORTALU
  • BGK

Zgłoszenia alarmowe na dobrej drodze

  • GK    24 października 2012 - 09:14
Zgłoszenia alarmowe na dobrej drodze

Centrum Projektów Informatycznych zakończyło etap testów akceptacyjnych i dokonało odbioru kolejnej wersji Systemu Informatycznego Wojewódzkich Centrów Powiadamiania Ratunkowego.
Główne prace przeprowadzono w ośrodku regionalnym w Warszawie i Radomiu.W nowej wersji pojawiły się dodatkowe funkcje, które wcześniej zgłosili przedstawiciele wojewodów w ramach przeprowadzonych warsztatów projektowych.

Czytaj też: Numer alarmowy 112 do 2014 roku

Nowa wersja aplikacji posiada wiele dodatkowych mechanizmów wspierających realizację procesu przyjęcia i obsługi zgłoszeń poprzez zapewnienie:

możliwości wizualizacji na mapie Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii danych lokalizacyjnych otrzymywanych z platformy PLI CBD (lokalizacja osoby zgłaszającej, jak i lokalizacja zdarzenia),

dodatkowych mechanizmów walidacji danych skracających czas wypełnienia formatki przyjęcia zgłoszenia,

aplikacji dyspozytorni Systemu Wspomagania Decyzji (SWD) udostępniającej po stronie służb możliwość wizualizacji i edycji formatek zgłoszeń i wymiany z operatorem WCPR statusów obsługi zdarzenia,

przekazywania do służb połączeń telefonicznych wraz z elektroniczną formatką zgłoszenia alarmowego.

Przygotowanie II wersji SI WCPR jest efektem rozwoju programowania dostarczonego przez Centrum Projektów Informatycznych do lokalizacji Wojewódzkich Centrów Powiadamiania Ratunkowego. Przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków projektu SIPR przy udziale środków europejskich. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.