PARTNER PORTALU
  • BGK

Zobacz jak będzie wyglądało Muzeum Śląskie

  • AW/slaskie.pl    14 marca 2012 - 11:20
Zobacz jak będzie wyglądało Muzeum Śląskie

Zupełnie nowe sale ekspozycyjne, innowacyjne sposoby ekspozycji, nowoczesne metody aranżacji. To wszystko zobaczą goście nowej siedziby Muzeum Śląskiego już w 2013 roku. Jak będzie wyglądała - już dzisiaj możemy obejrzeć dzięki prezentacji pokazującej przestrzenie ekspozycyjne wystaw stałych i czasowych.
Film (można go zobaczyć tutaj) rozpoczyna się falą spadających klocków układających się w plan ekspozycji mieszczących się we właśnie powstającym budynku, znajdujących się prawie w całości pod ziemią. W łatwej identyfikacji poszczególnych ekspozycji, jakie zostaną zaprezentowane zwiedzającym, mają pomóc różne kolory podporządkowane określonym wystawom. I tak: granatowy to zbiory malarstwa polskiego od 1800 do 1945 roku, czerwony - malarstwo polskie po 1945 roku, zielony - plastyka nieprofesjonalna, żółty - eksponaty Centrum Scenografii Polskiej, niebieski - prezentacja o Historii Górnego Śląska, biały - śląska sztuka sakralna, wreszcie różowy reprezentuje wystawy czasowe.

Duże sale i przestrzenne korytarze oddają ogrom nowego budynku Muzeum Śląskiego. Ogólna aranżacja wnętrz jest jednak tylko symboliczna i ma odzwierciedlać tematy wystaw, z którymi spotkamy się podczas zwiedzania. Na końcu filmu widzowie zobaczą futurystyczną wizję całej panoramy zmodernizowanego i przystosowanego na potrzeby kulturalne terenu, który jeszcze dziś kojarzy się z dawną kopalnią Katowice. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.