PARTNER PORTALU
  • BGK

Zobacz, jak powstaje nowy most

  • Aw/torun.pl    26 kwietnia 2011 - 11:19
Zobacz, jak powstaje nowy most

Budowa mostu drogowego w Toruniu wraz z drogami dojazdowymi to kluczowa inwestycja, jaka jest realizowana w mieście. Teraz mieszkańcy, na żywo w Interencie mogą ogladać postęp prac.
Toruń ma jedyną przeprawę drogową przez Wisłę - most im. J. Piłsudskiego - na którym natężenie ruchu drogowego przekracza 40 tysięcy pojazdów na dobę. Nie jest w stanie płynnie obsłużyć ruchu lokalnego w mieście położonym na obu stronach rzeki jak i przebiegającego przez Toruń w relacji północ-południe.

Nic więc dziwnego, że budowa nowego mostu cieszy się ogromnym zainteresowaniem torunian. Wiele osób przychodzi bądź przyjeżdża rowerem na plac budowy, by sprawdzić postęp prac. Dzięki zainstalowaniu kamery przez wykonawcę robót, mieszkańcy mogą bez wychodzenia z domu, na żywo oglądać teren budowy. Wystarczy na stronie www.strabag-most-torun.pl kliknąć w zakładkę „Plac budowy na żywo”. Linki do obrazu z kamery internetowej znajdują się także na stronach internetowych: http://www.most.torun.pl/ oraz www.mzd.torun.pl.

Budowa mostu drogowego w Toruniu wraz z drogami dojazdowymi to kluczowa inwestycja, jaka jest realizowana w mieście. Zakończenie prac planowane jest na 2013 rok. Całkowity koszt to ponad  753 miliony złotych. Zadanie jest współfinansowane przez  Unię Europejską  ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na poziomie 327,01 mln zł. Nowy most wraz z drogami dojazdowymi poprawi płynność, przejezdność i bezpieczeństwo ruchu drogowego. Uchroni miasto przed paraliżem komunikacyjnym i wpłynie pozytywnie na komfort jazdy kierowców.

Przedsięwzięcia ma podnieść atrakcyjność ekonomiczną Torunia i regionu kujawsko-pomorskiego, stworzyć dogodne warunki dla inwestorów zewnętrznych oraz lokalnych przedsiębiorców, podnieść poziom komunikacyjnej i turystycznej atrakcyjności miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.