PARTNER PORTALU
  • BGK

Zrezygnuj z papieru w swojej radzie w 2016 roku

  • JL/PAP    6 października 2015 - 10:02
Zrezygnuj z papieru w swojej radzie w 2016 roku

eSesja pozwala całkowicie wyeliminować papier z prac rady. Fot. Pixabay

eSesja, to pierwszy w Polsce system informatyczny wspomagający kompleksową obsługę pracy rad wszystkich szczebli.
Wielokrotnie prezentowany na łamach czasopism i portali samorządowych, cieszy się rosnącym zainteresowaniem polskich samorządów.

Program ten, to nowoczesne narzędzie informatyczne, rewolucjonizujące pracę organów stanowiących polskich samorządów, zarówno gminnych, powiatowych jak i wojewódzkich.

eSesja pozwala całkowicie wyeliminować papier z prac rady. Daje to wymierne oszczędności finansowe i znacznie ogranicza nakład pracy urzędników w przygotowywaniu posiedzeń. Podstawowym narzędziem pracy radnego staje się tablet.

To niewielkie i tanie urządzenie zawiera w sobie wszystkie materiały niezbędne radnemu w pracy, a więc uchwały z integralnymi załącznikami na każde posiedzenie rady – te przyszłe jak i archiwalne, podstawowe przepisy niezbędne w pracy radnych, nowości samorządowe itp.

- Współpraca między miastem Opole, a firmą MW Concept nie zakończyła się na wystawieniu faktury sprzedaży, lecz trwa stale i na bieżąco, co jest w tejże współpracy najbardziej satysfakcjonujące – mówi prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

Program został zaprojektowany w taki sposób, aby był intuicyjny, przyjazny radnym na każdym kroku. Banalnie prosta obsługa, nie wymagająca żadnej wiedzy informatycznej radnego, była głównym założeniem twórców aplikacji i to się udało.

Ważną zaletą programu jest jego modułowa budowa. Moduły te to: Głosowanie, Dyskusja, Informator i SMS. Producent umożliwia – po zakupie podstawowego modułu bazowego – zakup pozostałych, w dowolnym czasie.

Nowością jest moduł „Interpelacje” pozwalający na kierowanie z tabletu do adresatów interpelacji i zapytań oraz otrzymywanie na nie odpowiedzi.

- Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu może polecić firmę MW CONCEPT sp. z o.o. jako wykonawcę fachowego i rzetelnego, otwartego na specyficzne potrzeby użytkownika. System informatyczny eSesja do obsługi rady miasta spełnia oczekiwania Zamawiającego i jest godny polecenia wszystkim Jednostkom Samorządu Terytorialnego – tłumaczy dyrektor CUI Wrocław Dariusz Jędryczek.

Moduł „Dyskusja” porządkuje dyskusję, dając radnym możliwość zgłaszania chęci zabrania głosu za pomocą tabletów. Nazwisko zgłaszającego wyświetlone zostaje na multimedialnym ekranie w sali obrad i na tablecie prowadzącego obrady.

Na ekranie widoczne są również wyniki elektronicznych głosowań. Moduł „Głosowanie” wyświetla wyniki głosowań także na tabletach radnych i w Biuletynie Informacji Publicznej, dając tym samym możliwość mieszkańcom zapoznania się z wynikami głosowań w każdym czasie.

Co ważne, wyniki po zakończeniu procedury głosowania każdego projektu uchwały, czy wniosku są automatycznie przenoszone do roboczego protokołu z obrad, generowanego przez program, a podjęte uchwały trafiają do rejestru uchwał.

Dwa kolejne moduły: „Informator” i „SMS” służą do komunikowania się biura rady, czy przewodniczącego rady z radnymi lub innymi użytkownikami aplikacji.

Na przestrzeni kilku lat program eSesja zdobył duże uznanie użytkowników, o czym można przeczytać na stronie internetowej producenta pod adresem: http://esesja.pl?utm=pap lub zapytać o opinię biura rad tych samorządów, które od lat korzystają z aplikacji.

- Aplikacja eSesja prawie całkowicie wyeliminowała zużycie papieru, doskonale skomunikowała radnych, udostępniła mieszkańcom wszystkie informacje związane z pracą rady – mówi burmistrz miasta i gminy Kórnik Jerzy Lechnerowski.

Warto wiedzieć, że zakup kompletnego programu eSesja wraz z tabletami, które także oferuje producent aplikacji firma MW Concept w Luboniu, zgodnie z progiem kwotowym wynikającym z ustawy Prawo zamówień publicznych – z uwagi na cenę – wyłącza obowiązkowe stosowanie trybu przetargowego, dlatego warto już teraz pomyśleć o zaplanowaniu zakupu tego typu systemu w przyszłorocznym budżecie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.