PARTNER PORTALU
  • BGK

Zwiedzanie miast ze smartfonem w ręku

  • Newseria.pl    28 października 2013 - 11:42
Zwiedzanie miast ze smartfonem w ręku

Turyści nie muszą korzystać już tylko z tradycyjnych przewodników. Od jakiegoś czasu na rynku są już przewodniki multimedialne, a ostatnio powstaje coraz więcej turystycznych aplikacji na telefon komórkowy.
Nie tylko ułatwiają zwiedzanie, ale także proponują nowe szlaki turystyczne. Np. w Warszawie w ten sposób, zamiast obowiązkowych punktów na turystycznej mapie stolicy, można poznać urokliwe i mało znane zakątki Starego Miasta, zobaczyć żydowski Muranów lub zwiedzać Warszawę śladami PRL-u.

Aplikacje dostępne są zazwyczaj w kilku językach i wystarczy pobrać je na swojego smartfona. Często pozwalają zwiedzać Warszawę w niecodzienny sposób. Są nawet programy, w których każda trasa jest przygotowana oddzielnie dla czterech grup: rodziny, grupy znajomych, pary i singla.

Standardowe przewodniki zazwyczaj zachęcają do odwiedzenia najbardziej znanych zabytków. Twórcy turystycznych aplikacji na telefon chcą przyciągnąć klientów, dlatego proponują odwiedzić niecodzienne miejsca. I tak na przykład TcTrips Warsaw, odchodzi od tradycyjnego zwiedzania stolicy i oferuje turyście zobaczenie miejsc nietypowych.

 - Trasa PRL-owska prowadzi nas po głównych budynkach, które są pozostałością PRL-u w Polsce, jednocześnie są reprezentacyjne, w tym momencie pełnią dosyć ważne funkcje, jeśli chodzi o Warszawę, czyli są to siedziby, np. ministerstwa czy jeden z głównych punktów komunikacyjnych w Warszawie Plac Konstytucji - wyjaśnia w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle Dominika Mrowińska z Tc Trips.

Mając telefon z mobilnym przewodnikiem, można też wybrać się na spacer po warszawskim Starym Mieście połączony ze zwiedzaniem mało znanych zakątków Starówki. Są też propozycję dla miłośników historii.

 - Mamy również wycieczkę żydowskim Muranowem, czyli punkty związane z wydarzeniami w getcie, punkty związane z dawnymi mieszkańcami Muranowa. Wycieczka bardzo klimatyczna, bardzo ciekawa, pokazująca miejsca pamięci i opowiadająca w bardzo ciekawy sposób historie, które miały miejsce w wybranych punktach - zachęca Dominika Mrowińska.

Przewodniki turystyczne na telefon komórkowy nie tylko proponują zwiedzającym miejsca godne uwagi, ale zawierają też szczegółowe opisy pokonywanej trasy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.