Zwiedzanie miast ze smartfonem w ręku

  • Newseria.pl
  • 28-10-2013
  • drukuj
Turyści nie muszą korzystać już tylko z tradycyjnych przewodników. Od jakiegoś czasu na rynku są już przewodniki multimedialne, a ostatnio powstaje coraz więcej turystycznych aplikacji na telefon komórkowy.
Zwiedzanie miast ze smartfonem w ręku

Nie tylko ułatwiają zwiedzanie, ale także proponują nowe szlaki turystyczne. Np. w Warszawie w ten sposób, zamiast obowiązkowych punktów na turystycznej mapie stolicy, można poznać urokliwe i mało znane zakątki Starego Miasta, zobaczyć żydowski Muranów lub zwiedzać Warszawę śladami PRL-u.

Aplikacje dostępne są zazwyczaj w kilku językach i wystarczy pobrać je na swojego smartfona. Często pozwalają zwiedzać Warszawę w niecodzienny sposób. Są nawet programy, w których każda trasa jest przygotowana oddzielnie dla czterech grup: rodziny, grupy znajomych, pary i singla.

Standardowe przewodniki zazwyczaj zachęcają do odwiedzenia najbardziej znanych zabytków. Twórcy turystycznych aplikacji na telefon chcą przyciągnąć klientów, dlatego proponują odwiedzić niecodzienne miejsca. I tak na przykład TcTrips Warsaw, odchodzi od tradycyjnego zwiedzania stolicy i oferuje turyście zobaczenie miejsc nietypowych.

 - Trasa PRL-owska prowadzi nas po głównych budynkach, które są pozostałością PRL-u w Polsce, jednocześnie są reprezentacyjne, w tym momencie pełnią dosyć ważne funkcje, jeśli chodzi o Warszawę, czyli są to siedziby, np. ministerstwa czy jeden z głównych punktów komunikacyjnych w Warszawie Plac Konstytucji - wyjaśnia w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle Dominika Mrowińska z Tc Trips.

Mając telefon z mobilnym przewodnikiem, można też wybrać się na spacer po warszawskim Starym Mieście połączony ze zwiedzaniem mało znanych zakątków Starówki. Są też propozycję dla miłośników historii.

 - Mamy również wycieczkę żydowskim Muranowem, czyli punkty związane z wydarzeniami w getcie, punkty związane z dawnymi mieszkańcami Muranowa. Wycieczka bardzo klimatyczna, bardzo ciekawa, pokazująca miejsca pamięci i opowiadająca w bardzo ciekawy sposób historie, które miały miejsce w wybranych punktach - zachęca Dominika Mrowińska.

Przewodniki turystyczne na telefon komórkowy nie tylko proponują zwiedzającym miejsca godne uwagi, ale zawierają też szczegółowe opisy pokonywanej trasy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE