PARTNER PORTALU
  • BGK

Szkoły branżowe nie mają łatwego życia

  • wnp.pl (Adam Sierak)    11 grudnia 2017 - 13:13
Szkoły branżowe nie mają łatwego życia
(fot. PTWP)

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało nowe narzędzie, które ma pomóc w utrzymaniu i rozwoju szkolnictwa branżowego. "Sektor" - program dziennikarzy WNP.PL - sprawdził, co konkretnie należy zmienić.
- Razem z GUS-em chcemy zbudować narzędzia. Dzięki temu będziemy w stanie badać zapotrzebowanie na zawody w każdej gminie czy mieście. Wtedy będziemy w stanie zróżnicować subwencje oświatową dla samorządów w zależności od trafności oraz kosztochłonności kształcenia w zawodach - powiedziała w "Sektorze" wiceminister edukacji Marzena Machałek.

Kondycją szkół branżowych żywo interesują się samorządy, które mają nadzieję, że ponoszone nakłady nie są pieniędzmi wyrzuconymi w błoto.

Także pracodawcy coraz bardziej interesują się tematem szkolnictwa branżowego, w sytuacji gdy mają coraz większe problemy ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników.

O tym, jak dokładnie powinna wyglądać nowa „zawodówka”, dowiecie się z kolejnego odcinka programu "Sektor", przygotowanego przez dziennikarzy WNP.PL we współpracy z dziennikarzami serwisów PortalSamorzadowy.pl i PulsHR.pl.

Zobaczcie zresztą sami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.