Świętokrzyskie: UE sfinansuje szkolenia, kursy czy studia dla przedsiębiorców

Kursy zawodowe, szkolenia i studia podyplomowe podnoszące kwalifikacje pracowników oraz doradztwo biznesowe. Na to mogą liczyć świętokrzyscy przedsiębiorcy w ramach działania Bazy Usług Rozwojowych. Na jej stworzenie region otrzymał 25 mln zł z funduszy Unii Europejskiej.
Świętokrzyskie: UE sfinansuje szkolenia, kursy czy studia dla przedsiębiorców
Zdjęcie ilustracyjne (fot. wup.kielce.pl)

• W ramach dwóch projektów, które otrzymały dofinansowanie z UE, do 2020 pomoc ma trafić do co najmniej 520 świętokrzyskich firm, a swoje kwalifikacje powinno podnieść ponad 4 tys. pracowników.

• Zdaniem Arkadiusza Piecyka, dyrektora WUP w Kielcach, unijne wsparcie może być bardzo istotne dla rynku pracy w Świętokrzyskiem. 

• Maksymalna wartość dofinansowania dla jednego przedsiębiorstwa to 60 tys. zł, a wartość dofinansowania pojedynczej usługi dla jednego pracownika nie może przekroczyć kwoty 6 tys. zł.

 

Baza Usług Rozwojowych (BUR) to ogólnopolska baza certyfikowanych usług takich, jak szkolenia, kursy zawodowe, studia podyplomowe dla pracowników doradztwo dla firm i szkolenia dla ich kadry zarządzającej, koordynowana przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Jak poinformowano w poniedziałek podczas konferencji prasowej w Wojewódzkim Urzędzie Pracy (WUP) w Kielcach, w woj. świętokrzyskim usługi rozwojowe dla przedsiębiorców w ramach BUR będą realizowali dwaj wyłonieni w konkursie operatorzy: Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii (ŚCITT; przy wsparciu Ośrodka Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu) oraz Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa (SIPH).

W ramach dwóch projektów, do 2020 r. pomoc ma otrzymać co najmniej 520 świętokrzyskich firm, a kwalifikacje podniesie ponad 4 tys. pracowników. Chodzi o mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa, zarejestrowane w województwie świętokrzyskim lub mające tu swoje oddziały. "Rynek pracy w województwie świętokrzyskim zmienia się tak, jak w całym kraju. Widzimy niedobór pracowników w wielu branżach. Bazę Usług Rozwojowych stworzono, by zapobiegać problemom przedsiębiorców. Skupione w niej podmioty mają pomagać przedsiębiorcom w szkoleniu ich pracowników i dopasowaniu potrzeb przedsiębiorców do realiów gospodarki" - podkreślił Arkadiusz Piecyk, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Piecyk przypomniał, że ponad 95 proc. firm w regionie to mikroprzedsiębiorstwa i małe podmioty. Zdaniem dyrektora unijne wsparcie w przekwalifikowaniu pracowników może być bardzo istotne dla ich działalności i konkurencyjności.

Właściciele firm w bazie na stronie internetowej: uslugirozwojowe.parp.gov.pl, mogą odnaleźć usługę spełniającą potrzeby prowadzonej przez nich działalności. Dzięki umowie zawartej pomiędzy kieleckim WUP i operatorami, przedsiębiorcy spełniający określone warunki będą mogli liczyć na refundację usług, sięgającą 80 proc. kosztów ich wykonania. Pozostała część to wkład własny przedsiębiorcy. Maksymalna wartość dofinansowania dla jednego przedsiębiorstwa to 60 tys. zł, a wartość dofinansowania pojedynczej usługi dla jednego pracownika nie może przekroczyć kwoty 6 tys. zł. Przedsiębiorca będzie musiał zapłacić za wykonanie usługi, a po zakończeniu szkolenia i weryfikacji wykonania usługi przez operatora, otrzyma dofinansowanie części poniesionych kosztów.

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Do oewsb: Uważam, że kursy spawacza bedą bardziej przydatne niż naciągane studia podyplomowe.

rada dnia, 2017-07-09 23:45:32 odpowiedz

Witam! Osoby zainteresowane studiami podyplomowymi serdecznie zapraszam do oddziałów Wyższej Szkoły Bankowej. Studia takie trwają zwykle 2 semestry i pozwalają zdobyć nowe umiejętności czy też podnieść poziom dotychczasowego wykształcenia. Szczegóły naszej oferty - dostępne kierunki można znaleźć na... stornie wsb.pl/kandydaci/studia-podyplomowe na którą zapraszam z tego miejsca. Dodam, że aplikując w terminie do 10 sierpnia można liczyć na 600 zł oszczędności: 300 zł zniżki w czesnym oraz 300 zł dzięki zmniejszonej opłacie wpisowego wynoszącej 100zł. Pozdrawiam, Andrzej Czarnecki Online Ekspert WSB rozwiń

oewsb, 2017-07-09 20:26:52 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE