PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejne inwestycje drogowe zaplanowano w siedmiu województwach

  • jk    1 lutego 2018 - 16:16
Kolejne inwestycje drogowe zaplanowano w siedmiu województwach
(Fot. Shutterstock)

Pomorskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, śląskie, małopolskie oraz lubelskie – w tych województwach będą realizowane nowe inwestycje drogowe.
  • Minister infrastruktury zatwierdził do realizacji 12 programów inwestycji i 3 aneksy dla zadań drogowych, których łączny koszt to ok. 136 mln zł.
  • Są to zadania związane z rozbudową istniejących odcinków dróg krajowych wraz z dostosowaniem ich nośności do ruchu ciężkiego o nacisku 11,5 t/oś, budową lub przebudową mostów i estakad.
  • Zadania te będą realizowane w 7 województwach - pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, śląskim, małopolskim oraz lubelskim.

Jak zaznacza resort, inwestycje poprawią bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego poprzez modernizację dróg, w szczególności przebudowę skrzyżowań, rond, pasów do skrętu w lewo, przejść dla pieszych, sygnalizacji świetlnych, chodników i ścieżek rowerowych.

Województwo pomorskie

Resort planuje poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na drodze krajowej nr 20 na odcinku Korne - Kościerzyna.  W ramach zadania zostanie wykonane rondo, pas do skrętu w lewo, wyspy domykające dodatkowy pas, poszerzenie nawierzchni drogi do 7 m w celu wybudowania pasa do skrętu w lewo i wlotów na rondo, ciągi pieszo-rowerowe, oświetlenie drogowe. Ponadto, droga zostanie podniesiona do parametrów klasy GP. Prace mają zostać zakończone w 2019 r.

Czytaj też: Podwarszawskie gminy dostaną 11 mln zł na budowę dróg

Województwo kujawsko-pomorskie

W miejscowości Przechowo zaplanowano rozbudowę estakady i węzła w ciągu drogi krajowej nr 91 (dawniej nr 1)  wraz z odcinkiem drogi. Realizacja robót przewidziana jest na lata 2017-2019 r.

Inwestycja polega na rozbiórce istniejącej i budowie nowej estakady i węzła, wraz z odcinkiem drogi od km 139 000 do km 141 100. Rozbudowa obejmuje: budowę dróg dojazdowych i związanych z tym obiektów budowlanych i inżynierskich, budowę ronda na skrzyżowaniu łącznicy węzła, budowę dodatkowych pasów ruchu, budowę ekranów akustycznych, wymianę oświetlenia, budowę kanału technologicznego.

Czytaj też: Andrzej Adamczyk: Od 5 lat obwodnica Warszawy powinna być gotowa

Województwo warmińsko-mazurskie

W miejscowości Orzysz (ul. Wojska Polskiego) ma zostać rozbudowana droga krajowa nr 63. Zadanie obejmuje wzmocnienie nawierzchni do 11,5 ton na oś, poszerzenie jezdni do 7 m, usunięcie istniejącej konstrukcji nawierzchni i ułożenie nowej, przebudowę skrzyżowań, budowę kanalizacji deszczowej, budowę i przebudowę chodników, zjazdów indywidualnych i publicznych. Prace zakończą się w 2018 r.

Województwo podlaskie

W miejscowości Wizna na drodze krajowej nr 64 zostanie rozbudowany most. Zakres zadania obejmuje rozbudowę mostu wraz z dojazdami, o łącznej długości 283 m.

Kolejny most zostanie rozbudowany w miejscowości Pomorze na drodze krajowej nr 16. W ramach zadania rozbudowany zostanie most o długości 70 m.

REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.