PARTNER PORTALU
 • BGK

Świętokrzyskie: Pierwsze fragmenty nowej jezdni S7 pod Jędrzejowem gotowe

 • PAP/AT    18 maja 2017 - 13:23
Świętokrzyskie: Pierwsze fragmenty nowej jezdni S7 pod Jędrzejowem gotowe
Obecnie kierowcy już korzystają na przeważającym odcinku z nowej, wschodniej jezdni drogi ekspresowej, jeżdżąc po przedostatniej warstwie wiążącej nawierzchni (fot.pixabay.com)

Od piątku (19 maja) kierowcy pojadą pierwszymi odcinkami nowej jezdni na S7 pomiędzy granicą woj. świętokrzyskiego i Małopolski.
• Od piątku (19 maja) kierowcy pojadą pierwszymi, kilkukilometrowymi odcinkami nowej jezdni z docelową nawierzchnią, budowanej drogi ekspresowej S7 pomiędzy Jędrzejowem i granicą woj. świętokrzyskiego z Małopolską.

• Cała 20-kilometrowa trasa ma być udostępniona we wrześniu.

 

Jak wyjaśniła rzeczniczka kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Pawelec-Buras, ekspresowa "siódemka" na tym odcinku jest budowana w śladzie istniejącej trasy, dlatego aby móc kontynuować prace przy układaniu kolejnych warstw nawierzchni jezdni, niezbędne są przełożenia ruchu.

Obecnie kierowcy już korzystają na przeważającym odcinku z nowej, wschodniej jezdni drogi ekspresowej, jeżdżąc po przedostatniej warstwie wiążącej nawierzchni. Ruch odbywa się jedną jezdnią w obu kierunkach.

"W piątek planowane jest przełożenie ruchu na zachodnią jezdnię drogi ekspresowej, na odcinku o długości ponad 4 km - od budowanego węzła w Łączynie do dawnej stacji benzynowej. Jest to pierwszy odcinek na tej inwestycji, z docelową warstwą ścieralną nawierzchni, oddany do dyspozycji kierowcom. Kolejny, o długości ponad kilometra, udostępniony zostanie za budowanym węzłem Mierzawa na jezdni wschodniej" - opisywała Pawelec-Buras.

Ruch na obu nowych odcinkach odbywać się będzie jedną jezdnią, w obu kierunkach.

Zmiana organizacji ruchu umożliwi wykonawcy kontynuację prac przy układaniu nawierzchni. W miarę postępu robót, wprowadzane będą kolejne zmiany organizacji ruchu, które ułatwią kierowcom podróżowanie i pozwolą na dokończenie robót.

Udostępnienie całego odcinka budowanej drogi ekspresowej S7 jest planowane 22 września - po zakończeniu procedury związanej z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie nowej trasy.

W ramach inwestycji powstaje dwujezdniowa trasa ekspresowa, o długości ok. 20 kilometrów, z czterema węzłami - w Jędrzejowie, Łączynie, Mierzawie i Wodzisławiu. Nowa droga, z 4-kilometrową obwodnicą Wodzisławia, będzie biegła w przeważającej części po śladzie istniejącej obecnie drogi krajowej nr 7.

W ramach inwestycji zaplanowano ponad trzydzieści obiektów inżynierskich, takich jak mosty, wiadukty, przejścia dla pieszych i przejścia dla zwierząt oraz drogi dojazdowe, zapewniające komunikację lokalną.

Wartość robót wynosi ok. 348,6 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana z funduszy unijnych, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.