PARTNER PORTALU
  • BGK

Sandomierz: 2 mln z UE dla szpitala na leczenie chorób serca

  • PAP/AT    31 stycznia 2018 - 06:55
Sandomierz: 2 mln z UE dla szpitala na leczenie chorób serca
Sam zakup sprzętu kosztować będzie ok. 1,5 mln zł (fot.shutterstock)

Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu (Świętokrzyskie) otrzymał prawie 2 mln zł unijnego dofinansowania na diagnostykę chorób serca i leczenie zawałów.
  • Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu dostał dofinansowanie na leczenie chorób serca i zawałów.
  • We wtorek (30 stycznia) pre-umowę z władzami lecznicy podpisał marszałek woj. świętokrzyskiego Adam Jarubas.
  • Jak poinformował dyrektor szpitala Janusz Sikorski, projekt zakłada kilka elementów.

Zadanie dofinansowano w ramach konkursu "Infrastruktura zdrowotna i społeczna" z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Łączny koszt projektu pn. "Diagnostyka chorób serca i leczenie zawałów na najwyższym poziomie" wyniesie prawie 3,5 mln zł (ok. 1,8 mln zł wsparcia z UE).

Jak poinformował dyrektor szpitala Janusz Sikorski, projekt zakłada kilka elementów. "Pierwszy z nich dotyczy wymiany angiografu (służy do obrazowania medycznego i wizualizacji naczyń krwionośnych i organów ciała - red.) na nowy, ponieważ dotychczasowy aparat ma wiele, wiele lat" - podkreślił. Dodał, że sam zakup sprzętu kosztować będzie ok. 1,5 mln zł.

"Po drugie, musimy zmienić monitorowanie na salach nadzoru kardiologicznego. Mamy tam w zamiarze kupić kardiomonitory, co pozwoli monitorować 16 pacjentów" - przekazał Sikorski. Zaznaczył, że niebawem oddział zostanie też częściowo wyremontowany, uwzględniając przy tym potrzeby osób niepełnosprawnych.

Oprócz szpitala w Sandomierzu dofinansowanie na działania związane z leczeniem chorób układu krążenia otrzymały szpitale w Kielcach (8,7 mln zł) i Końskich (ok. 2,5 mln zł). Łącznie unijne wsparcie we wszystkich projektach wyniosło ok. 13 mln zł.

Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu do użytku pacjentów został oddany w 1982 r. Dysponuje 469 łóżkami szpitalnymi i 14 łóżkami noworodkowymi oraz 6 inkubatorami na 24 oddziałach. Na oddziale kardiologicznym rocznie przyjmowanych jest ponad 3 tys. pacjentów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.