Artur Gierada z poparciem kieleckiej PO w wyborach prezydenta miasta

Zarząd kieleckiej Platformy Obywatelskiej rekomendował świętokrzyskiego posła tej partii Artura Gieradę, jako kandydata ugrupowania na prezydenta Kielc, w wyborach samorządowych w 2018 r.
Artur Gierada z poparciem kieleckiej PO w wyborach prezydenta miasta
W latach 2002-2007 Artur Gierada pełnił funkcję radnego Kielc, był m. in. wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej. (fot. Facebook)

• Gierada powiedział, że kluczowa w jego programie będzie gospodarka i zapewnienie perspektyw dla ludzi lepiej płatnej pracy.

• Chce także aby Kielce były bezpieczne i przyjazne mieszkańcom - bo tego jego zdaniem również miastu brakuje. 

• Urodzony w Kielcach 38-letni Artur Gierada jest posłem na Sejm od 2007 r. Z wykształcenia jest politologiem. 

Przewodniczący powiatu grodzkiego PO w Kielcach Jarosław Machnicki poinformował, że uchwała z rekomendacją, zawiera prośbą o uwzględnienie kandydatury Gierady przez zarząd krajowy partii. Decyzje w tej sprawie na szczeblu krajowej PO mogą zapaść w lipcu.

Podjęcie uchwały poprzedziło spotkanie działaczy powiatowej PO w Kielcach, na którym formalnie przedstawiono kandydaturę posła.

Gierada powiedział, że cieszy go poparcie osób, które od lat go znają i widzą jego pracę. Dodał, że jeśli zostanie oficjalnym kandydatem w wyborach prezydenta Kielc, swój program będzie opierał na trzech głównych filarach.

"Kluczowa rolę będzie odgrywała gospodarka i zapewnienie perspektyw dla ludzi lepiej płatnej pracy. Drugim filarem będzie stworzenie z Kielc miasta przyjaznego mieszkańcom, bo uważam, że dzisiaj takie nie jest. A trzeci to doskwierające mocno kielczanom kwestia bezpieczeństwa" - opisywał Gierada.

Czytaj też: PKW pyta prezydenta o referendum i wybory w tym samym dniu

Urodzony w Kielcach 38-letni Artur Gierada jest posłem na Sejm od 2007 r. Zasiada w Komisji Finansów Publicznych i Komisji ds. Kontroli Państwowej. W latach 2000-2001 należał do Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego oraz do Stowarzyszenia Młodzi Konserwatyści. W 2001 r. przystąpił do PO, angażował się w działalność Stowarzyszenia "Młodzi Demokraci", a od 2009 r. zasiada w zarządzie świętokrzyskiej Platformy (obecnie jest jednym z wiceprzewodniczących partii w regionie). W latach 2002-2007 pełnił funkcję radnego Kielc, był m. in. wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej.

Gierada z wykształcenia jest politologiem, ukończył też studia podyplomowe w zakresie audytu strategicznego.

Prezydentem Kielc od 2002 r. jest Wojciech Lubawski. W ostatnich wyborach samorządowych zwyciężył już w pierwszej turze, uzyskując niemal 56 proc. głosów. Startował w nich z poparciem PiS oraz Polski Razem Jarosława Gowina. W wyborach stał na czele komitetu Porozumienie Samorządowe, które sygnował własnym nazwiskiem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Ja moja rodzina i znajomi na pewno nie damy mu swojego głosu ponieważ ten człowiek nie splamił się żadną pracą , bo życie z polityki , która daje mu satysfakcje i dobrobyt nie można nazwać pracą.Kreuje go skorumpowana partia PO już kiedy miał 28 lat do chwili obecnej.Pytam co zrobił przez te 10 lat... politykowania za nasze podatki .? rozwiń

rodowita kielczanka , 2017-05-23 17:48:15 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE