PARTNER PORTALU
  • BGK

Świętokrzyskie, wichury: Zerwane dachy i uszkodzone linie energetyczne

  • PAP/AT    6 października 2017 - 07:14
Świętokrzyskie, wichury: Zerwane dachy i uszkodzone linie energetyczne
Najpoważniejsze interwencje strażaków dotyczyły zerwanych dachów. Odnotowano również kilka uszkodzeń samochodów (fot.pixabay.com)

Ok. 150 interwencji związanych z wichurą podjęli w województwie świętokrzyskim od początku doby strażacy. Najpoważniejsze dotyczą zerwanych dachów oraz uszkodzonych linii energetycznych.
"Najwięcej zdarzeń dotyczy połamanych drzew i uszkodzonych linii energetycznych" - poinformowano w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego. Dyżurny dodał, że najpoważniejsze interwencje strażaków dotyczyły zerwanych dachów w gminach Kluczewsko i Mniów. Odnotowano również kilka uszkodzeń samochodów.

"Na pewno nie ma osób poszkodowanych" - powiedział dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach. Dodał, że na ten moment "nie wiadomo, ile osób zostało pozbawionych prądu". Zaznaczył, że sytuacja jest dynamiczna i wciąż spływają kolejne zgłoszenia.

W czwartek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie II stopnia dotyczące silnego wiatru, który w porywach może osiągać do 130 km/h, dla 11 województw, w tym m.in. świętokrzyskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.