PARTNER PORTALU
  • BGK

Zakaz sprzedaży alkoholu nocą przyjmie się w gminach?

  • aw/PAP    14 marca 2018 - 06:31
Zakaz sprzedaży alkoholu nocą przyjmie się w gminach?
Handlowcy przyznają, że zwłaszcza średniej wielkości i mniejsze miasta planują wprowadzenie takich regulacji na swoim terenie, co branżę mocno niepokoi. (fot.pixabay)

W cieniu ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę weszło w życiu prawo pozwalające samorządom na zakaz sprzedaży mocnych trunków po godzinie 22. Pierwsze gminy już nad tym pracują.
Jak informuje środowa "Rzeczpospolita" nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi obowiązuje od ostatniego piątku (9 marca), a Państwowa Agencja Problemów Alkoholowych otrzymuje już sygnały od samorządów z całego kraju z deklaracjami wprowadzenia nowych regulacji na swoim terenie.

"W poniedziałek rozmawiałem o tym z prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, która jest zdecydowanie za" - powiedział "Rz" Krzysztof Brzózka z PARPA.

Ustawa pozwala samorządom na wprowadzenie zakazu handlu alkoholem od godz. 22 do 6 rano. Dotyczy to wszystkich punktów handlowych, wyłączona z tego jest gastronomia, jeśli trunek jest spożywany na miejscu. Ustawa wprowadza też ogólny zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych, choć można wprowadzić wyjątki - czytamy w gazecie.

Czytaj też: Piotrków Trybunalski z zakazem sprzedaży alkoholu nocą? Prezydent za

Handlowcy przyznają, że zwłaszcza średniej wielkości i mniejsze miasta planują wprowadzenie takich regulacji na swoim terenie, co branżę mocno niepokoi.

"To złe prawo i powtarzaliśmy to wielokrotnie podczas prac nad nowelizacją ustawy. Bardzo nas ciekawi, jak gminy podejdą np. do sprzedaży alkoholu na stacjach paliw" - skomentował dla "Rz" Maciej Ptaszyński, dyrektor generalny Polskiej Izby Handlu. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.