PARTNER PORTALU
  • BGK

Niegłowice: Dwie osoby zmarły w wyniku zatrucia tlenkiem węgla

  • PAP/AT    12 marca 2018 - 07:12
Niegłowice: Dwie osoby zmarły w wyniku zatrucia tlenkiem węgla
Prawdopodobną przyczyną tragedii była nieszczelność przewodu kominowego (fot.shutterstock)

Dwie osoby zmarły po zatruciu tlenkiem węgla, do którego doszło w niedzielę (11 marca) w Nagłowicach (Świętokrzyskie). Przyczyną tragedii był prawdopodobnie nieszczelny przewód kominowy.
69-letnia kobieta to druga ofiara zatrucia tlenkiem węgla. Wcześniej podczas akcji reanimacyjnej, prowadzonej na miejscu zdarzenia, zmarł 59-letni mężczyzna.

Jak poinformował st. sierż. Damian Janus z KWP w Kielcach policja i straż pożarna otrzymały informację o dwóch nieprzytomnych osobach w jednym z domów w Nagłowicach w powiecie jędrzejowskim. Służby ratunkowe zaalarmował członek rodziny, zaniepokojony brakiem kontaktu ze swoimi bliskimi.

Ratownicy medyczni podjęli na miejscu reanimację. Życia mężczyzny nie udało się uratować. Kobieta, u której przywrócono funkcje życiowe, została przewieziona do szpitala, gdzie mimo wysiłków lekarzy zmarła.

Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia przyczyny tragedii. Strażacy będący na miejscu zdarzenia stwierdzili duże stężenie tlenku węgla w tym domu. "Prawdopodobną przyczyną tragedii była nieszczelność przewodu kominowego" - powiedział dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa st. bryg. Robert Siewiorek.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.