PARTNER PORTALU
  • BGK

Budżet Obywatelski w Olsztynie. Prezydent Piotr Grzymowicz zachęca do zgłaszania pomysłów

  • PAP/MIW    11 kwietnia 2018 - 17:07
Budżet Obywatelski w Olsztynie. Prezydent Piotr Grzymowicz zachęca do zgłaszania pomysłów
Na konferencji prasowej inaugurującej szóstą edycję Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz zachęcił mieszkańców do zgłaszania pomysłów. (fot. www.olsztyn.eu)

W olsztyńskim budżecie obywatelskim mieszkańcy będą mieli do dyspozycji 3,7 mln zł na realizację swoich pomysłów. Od środy (11.04) mogą zgłaszać inicjatywy dotyczące osiedlowych i miejskich inwestycji, ale także organizacji festynów czy festiwali.
Na konferencji prasowej inaugurującej szóstą edycję Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz zachęcił mieszkańców do zgłaszania pomysłów.

- Zachęcam do decydowania o tym, na co zostanie wydana część pieniędzy z miejskiego budżetu. Jeśli tylko jest taka możliwość, staramy się wspierać najlepsze pomysły dodatkowym, zewnętrznym finansowaniem - podkreślił.

Tak było m.in. w przypadku Parku Jakubowo. Pierwszy etap jego rewitalizacji rozpoczęto z pieniędzy zapisanych w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim, a teraz coraz bliżej końca jest już drugi etap prac. Wśród zrealizowanych zadań są m.in. ścianka wspinaczkowa, huśtawka dla niepełnosprawnych, Galeria Starego Olsztyna, Rap Festiwal i pumptrack.

- Wiele osób nie miało świadomości, że to my wszyscy jesteśmy samorządem. Dzięki temu przedsięwzięciu ta wiedza się zwiększa. Coraz więcej osób chce aktywnie wpływać na to, co dzieje się w mieście - podkreślił Bartłomiej Głuszak z Federacji Organizacji Socjalnych FOSa.

W dotychczasowych pięciu edycjach budżetu obywatelskiego w Olsztynie wybrano do realizacji 145 projektów za około 13 mln złotych. Tegoroczny z kwotą 3,7 mln zł stanowi około 0,3 proc. miejskiego budżetu.

- Ważna jest teraz kampania informacyjno-edukacyjna. Przy okazji wielu wydarzeń, które odbywać będą się w mieście, będziemy opowiadać o budżecie obywatelskim, zachęcać do przygotowywania projektów i do głosowania- powiedziała przewodnicząca zespołu koordynującego szóstą edycję OBO Ewa Zakrzewska.

Na wnioski mieszkańców urzędnicy magistratu czekają do 15 maja. Może je zgłosić każdy mieszkaniec miasta, który ukończył 15 lat, oraz organizacja pozarządowa z siedzibą w Olsztynie. Można składać propozycje w tradycyjnej, papierowej formie, ale urzędnicy zachęcają do robienia tego poprzez stronę Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Zamieszczono tam harmonogram i zasady tegorocznego budżetu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.