PARTNER PORTALU
  • BGK

Extra Szkolna Stołówka: Te szkoły wygrały remonty stołówek

  • aw    13 czerwca 2017 - 18:28
Extra Szkolna Stołówka:  Te szkoły wygrały remonty stołówek
Stołówki, które przejdą remonty w ramach konkursu "Extra Szkolna Stołówka" (fot. mat. pras.)

Czeladź, Łosice, Rychwał, Żychlin oraz Biskupiec to miejscowości, w których dokona się metamorfoza szkolnych stołówek.
• Program „Extra Szkolna Stołówka” dobiegł końca.

• W konkursie, który towarzyszył programowi, pięć szkół spośród ponad 500 zgłoszonych z całej Polski wygrało remont szkolnej stołówki.

• W kilkudziesięciu placówkach Federacja Polskich Banków Żywności przeprowadzi też warsztaty dotyczące mądrego gospodarowania żywnością.

 

Program „Extra Szkolna Stołówka” trwał od 2 stycznia do 31 maja. Jego inicjatorem była marka Delma, a partnerem społecznym Federacja Polskich Banków Żywności. Programowi towarzyszył konkurs skierowany do szkół podstawowych, w którym do wygrania był remont szkolnej stołówki o wartości 30 tys. złotych. W trakcie trwania konkursu przystąpiły do niego 543 szkoły – opublikowały one zdjęcia stołówek wraz z uzasadnieniem, dlaczego to właśnie ich placówka powinna wygrać.

Oni wygrali remont szkolnej stołówki

Głosowanie zakończyło się 31 maja. Zgodnie z założeniami konkursu nagroda główna, czyli remont stołówki o wartości 30 tys. zł oraz warsztaty gospodarowania żywnością prowadzone przez Federację Polskich Banków Żywności, została przyznana 4 szkołom, które otrzymały największą liczbę głosów.

Oto lista laureatów:

1. Szkoła podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Rychwale.
2. Szkoła podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Żychlinie.
3. Szkoła podstawowa nr 2 im. M.Kopernika w Łosicach.
4. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Czeladzi.

Piątą szkołę, która także zyska remont stołówki, wybrało jury wyznaczone przez organizatora programu. Została nią Szkoła podstawowa nr 3 im. Orła Białego w Biskupcu.

- Decyzja o przyznaniu nagrody głównej została podyktowana faktem, iż ta stołówka odgrywa bardzo ważną rolę w życiu szkolnej oraz lokalnej społeczności. Dla uczniów jest nie tylko miejscem spożywania posiłków, ale także pomieszczeniem, w którym szkoła prowadzi działania sprzyjające integracji najmłodszych, jak wspólne klasowe śniadania. Nagroda przyznana Szkole Podstawowej nr 3 im. Orła Białego w Biskupcu to także wyróżnienie jej za podejmowane inicjatywy. W szkole są bowiem prowadzone działania edukacyjne w zakresie zdrowego żywienia i higieny – czytamy w uzasadnieniu jury konkursowego.

Dodatkowo w 50 kolejnych szkołach z największą liczbą głosów eksperci Federacji Polskich Banków Żywności przeprowadzą warsztaty dotyczące mądrego gospodarowania żywnością. 30 kolejnych szkół otrzyma także zestaw 50 tac, w które extra stołówka powinna być wyposażona.

Program „Extra Szkolna Stołówka” miał na celu edukację w zakresie właściwego gospodarowania żywnością oraz polepszenie warunków, w jakich dzieci w szkołach spożywają posiłki. Inicjatorem programu była marka Delma, a partnerem społecznym - Federacja Polskich Banków Żywności.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.