PARTNER PORTALU
  • BGK

Mateusz Morawiecki z wizytą w Piszu na Mazurach. Odwiedzi fabrykę mebli

  • PAP/KDS    9 lutego 2018 - 10:42
Mateusz Morawiecki z wizytą w Piszu na Mazurach. Odwiedzi fabrykę mebli
Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Piszu spotka się m.in. z lokalnymi przedsiębiorcami (fot. PTWP)

Premier Mateusz Morawiecki odwiedzi w piątek (9.02) Pisz, miejscowość w woj. warmińsko-mazurskim. Złoży kwiaty pod tablicą upamiętniającą prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz spotka się z lokalnymi przedsiębiorcami.
Szef rządu przyjechał do zakładu Telmex, który produkuje meble głównie na potrzeby koncernu IKEA. Spotka się tutaj z przedsiębiorcami z Warmii i Mazur, a potem weźmie udział w konferencji prasowej.

W spotkaniu z premierem mają uczestniczyć przedstawiciele zarówno małych jak i dużych firm, nie tylko z branży meblarskiej. Większość z nich prowadzi działalność na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Piski zakład zatrudnia ponad 300 osób i należy do wielozakładowej firmy z polskim kapitałem, która poza produkcją mebli zajmuje się też przetwarzaniem biomasy energetycznej oraz działalnością TLS (transport, spedycja, magazynowanie).

Przemysł drzewno-meblarski - obok produkcji żywności i tzw. ekonomii wody - uważany jest za strategiczny sektor gospodarki woj. warmińsko-mazurskiego, które plasuje się w czołówce regionów w kraju pod względem wielkości i wartości produkcji tej branży.

Polska jest czwartym eksporterem mebli na świecie i szóstym największym ich producentem. Na eksport trafia 90 proc. produkcji naszych firm. Głównym odbiorcą mebli z Polski są Niemcy, na kolejnych miejscu jest Wielka Brytania, następnie Czechy i Francja.

W programie piątkowej wizyty premiera w Piszu zaplanowano też złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Pamiątkowa tablica znajduje się na rondzie, któremu w maju 2010 r. piska rada miasta nadała imię tragicznie zmarłego w katastrofie lotniczej w Smoleńsku prezydenta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.