PARTNER PORTALU
  • BGK

Spór Aeroklubu Mazurskiego i spółki Warmia i Mazury zakończony ugodą

  • aw/PAP    8 sierpnia 2017 - 15:18
Spór Aeroklubu Mazurskiego i spółki Warmia i Mazury zakończony ugodą
Pełnomocnik zarządu spółki mec. Jarosław Trociński powiedział, że spółka lotniskowa i stowarzyszenie doszły do porozumienia, efektem czego jest ugodowe zakończenie sprawy (fot.mat.pras)

Prezes Aeroklubu Mazurskiego Mirosław Kukowski podkreślił, że zakończenie sporu poza salą sądową go zadowala.
• Zawarciem ugody zakończył się spór sądowy między stowarzyszeniem Aeroklub Mazurski a spółką Warmia i Mazury, zarządzającą Portem Lotniczym Olsztyn Mazury.

• Spółka lotniskowa przekazała budynek stowarzyszeniu, w którym będzie ono mogło prowadzić działalność statutową.

 

We wtorek (8 sierpnia) Sąd Rejonowy w Olsztynie, przed którym od 2015 r. toczyło się postępowanie postanowił umorzyć proces. Stało się tak dlatego, że strony czyli Aeroklub Mazurski oraz spółka Warmia i Mazury w poniedziałek podpisały ugodę pozasądową. W następstwie czego stowarzyszenie wycofało pozew przeciw spółce i zrzekło się roszczeń.

Spór dotyczył tego, czy Aeroklub Mazurski stracił zgodnie z prawem siedzibę na lotnisku regionalnym w Szymanach. Umowę na użyczenie pomieszczeń, w których stowarzyszenie miało prowadzić działalność statutową wypowiedziała spółka Warmia i Mazury.

Pełnomocnik zarządu spółki mec. Jarosław Trociński powiedział, że spółka lotniskowa i stowarzyszenie doszły do porozumienia, efektem czego jest ugodowe zakończenie sprawy. "Stowarzyszenie wyraziło zgodę na prowadzenie działalności w innym budynku niż zajmowało wcześniej. Ten wskazany obiekt jest dla spółki Warmia i Mazury zbędny. Według zapewnień władz stowarzyszenia, przeprowadzi ono w budynku remont i rozpocznie działalność"- wyjaśnił mec. Trociński.

Prezes Aeroklubu Mazurskiego Mirosław Kukowski podkreślił, że zakończenie sporu poza salą sądową go zadowala. "Budynek, o który walczyliśmy jest obecnie niezbędny spółce zarządzającej lotniskiem. Dostaliśmy inny budynek, który nas satysfakcjonuje"- ocenił Kukowski.

Spółka Warmia i Mazury wypowiedziała umowę użyczenia pomieszczeń dla Aeroklubu, gdyż uznała że stowarzyszenie wykorzystuje je niezgodnie z umową. Według spółki Aeroklub powinien prowadzić tam działalność szkoleniową i rekreacyjną a tymczasem - jak twierdziła spółka - stowarzyszenie dzierżawiło budynek firmie budowlanej, która budowała port lotniczy w Szymanach. Stowarzyszenie otrzymywało za to co miesiąc 2 tys. zł, przy czym - jak twierdzi Aeroklub - nie był to czynsz dzierżawny, ale składka członkowska, ponieważ firma budowlana stała się członkiem wspierającym Aeroklub.

Zdaniem przedstawicieli spółki zarządzającej lotniskiem Warmia i Mazury, Aeroklub, wynajmując pomieszczenia firmie budowlanej, złamał umowę zawartą ze spółką lotniskową, ponieważ zgodnie z nią nie mógł przekazywać budynku w użytkowanie osobom trzecim. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.