PARTNER PORTALU
  • BGK

Przedsiębiorcza Polska Wschodnia: Pożyczki i dotacje dla przedsiębiorców

  • MN    5 grudnia 2017 - 17:20
Przedsiębiorcza Polska Wschodnia: Pożyczki i dotacje dla przedsiębiorców
Pojedyncza pożyczka może wynieść maksymalnie 500 tys. zł. (fot. PTWP)

Ministerstwo Rozwoju przedstawiło nowy instrument wsparcia dla tych, którzy chcą rozwijać bazę i usługi dla turystów w Polsce Wschodniej - "Przedsiębiorcza Polska Wschodnia - Turystyka".
Wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak przedstawił w Rzeszowie nowy instrument do rozwoju bazy i usług dla turystów w Polsce Wschodniej. Prezentacja odbyła się podczas spotkania informacyjnego na temat pożyczek oferowanych w ramach instrumentu.

– Nowe miejsca pracy i wzrost poziomu dochodów ludności regionów turystycznych to ważny efekt dla gospodarki. W ujęciu krajowym wzrost ruchu turystycznego stymuluje rozwój przedsiębiorczości, innowacji, powoduje zwiększenie przychodów nie tylko firm obsługujących turystów, ale także dochodów budżetowych samorządów lokalnych – podkreślał na spotkaniu Hamryszczak.

Ministerstwo Rozwoju, we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, uruchomiło specjalne pożyczki na rozwój turystyki w Polsce Wschodniej. Mogą z nich skorzystać mikro, mali i średni przedsiębiorcy działający na terenie makroregionu Polski Wschodniej, w branży turystycznej i okołoturystycznej.

Spotkanie w Rzeszowie było kolejnym z cyklu spotkań informacyjnych dla potencjalnych pożyczkobiorców. Podczas spotkania mieli oni możliwość konsultacji z instytucjami udzielającymi pożyczek w województwie. Łączny budżet instrumentu „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka” to 200 mln zł, pojedyncza pożyczka może wynieść maksymalnie 500 tys. zł.

Czytaj też: Wpływ funduszy unijnych na gospodarkę. Najwięcej zyska Lubelszczyzna

Warto pamiętać, że cały czas trwają też nabory na dofinansowanie z funduszy UE projektów w ramach programu Polska Wschodnia - również dla przedsiębiorców. Do 28 grudnia trwa nabór wniosków na poddziałanie 1.3.2 Tworzenie sieciowych produktów przez MŚP. Dofinansowanie można uzyskać  na projekty dotyczące tworzenia i rozwoju innowacyjnych produktów sieciowych w obszarach wpisujących się w zakres regionalnych inteligentnych specjalizacji wspólnych, dla co najmniej dwóch województw Polski Wschodniej.

Z kolei do 14 grudnia można składać wnioski na działanie 1.2 Internacjonalizacja MŚP. Można w nim składać projekty dotyczące działań prowadzących do wdrożenia nowego biznesowego modelu  internacjonalizacji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.