PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządy będą promować zasady bezpiecznego kibicowania

  • em    12 marca 2014 - 19:41
Samorządy będą promować zasady bezpiecznego kibicowania

Do 4 kwietnia samorządy mogą zgłaszać projekty promujące zasady bezpiecznego kibicowania. MSW przeznaczyło 120 tys. zł na dofinansowanie.
Wyniki zostaną ogłoszone przez MSW do 9 maja. Minister Bartłomiej Sienkiewicz przeznaczył na projekt łącznie 120 tys. zł. Środki pochodzą z programu „Razem bezpieczniej".

Konkurs skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego. Można do niego zgłaszać prace promujące wśród dzieci i młodzieży zasady kulturalnego kibicowania oraz propagujące wiedzę o konsekwencjach niewłaściwego zachowania na stadionach.

W konkursie nagrodzone zostaną trzy najlepsze projekty. Projekty należy przesyłać na adres właściwego urzędu wojewódzkiego, z dopiskiem: Konkurs „Kibicuję bezpiecznie". Spośród nadesłanych prac wojewodowie, wyłonią dwa najlepsze projekty, a następnie prześlą je do MSW. Komisja konkursowa przy MSW wyłoni trzech laureatów. Ogłoszenie wyników planowane jest na 9 maja.

Środki w łącznej wysokości 120 tys. zł zostaną przekazane wojewodom zwycięskich gmin lub powiatów, a następnie ich autorom. Nagrodzone gminy lub powiaty otrzymają odpowiednio za zajęcie pierwszego miejsca - 60 tys. zł, za drugie miejsce - 40 tys. zł, a za trzecie - 20 tys. zł.

Wybrane w drodze konkursu podmioty będą realizować działania promujące zasady pozytywnego kibicowania m.in. poprzez popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży zasady „fair play" i propagowanie wiedzy w zakresie konsekwencji prawnych wiążących się z niewłaściwym zachowaniem na imprezach sportowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.