PARTNER PORTALU
  • BGK

XXI Ogólnopolski Zjazd Krystyn. Krysie z całego świata zjechały do Olsztyna

  • PAP/KDS    12 marca 2018 - 12:41
XXI Ogólnopolski Zjazd Krystyn. Krysie z całego świata zjechały do Olsztyna
Krystyny ze Śląska przed wyjazdem do Olsztyna odwiedził Marcin Krupa, prezydent Katowic (fot. Facebook/Krystyna Świerkot)

"Warmia i Mazury, skarbem kultury" - to hasło XXI Ogólnopolskiego Zjazdu Krystyn, który rozpoczął się w poniedziałek (12.03). Tym razem wyjątkowa impreza odbywa się w Olsztynie.
  • Imprezę organizuje Stowarzyszenie Krystyn im. Krystyny Bochenek z siedzibą w Katowicach.
  • Honorowy patronat objęli: marszałek śląski Wojciech Saługa oraz marszałek warmińsko-mazurski Gustaw Marek Brzezin. Wsparcia udziela Miasto Olsztyn.
  • Ogólnopolskie Zjazdy Krystyn odbywały się do tej pory m.in. w Toruniu, Krakowie, Zakopanem, Katowicach, Kielcach i Sopocie.

Jak przekonują organizatorki, coroczne spotkania Krystyn to manifestacja wspólnoty kobiet; Krystyny pokazują, że bez względu na wiek, status społeczny, wykonywany zawód, sytuację rodzinną, narodowość czy nadmiar obowiązków, można znaleźć czas i chwilę wytchnienia od codzienności. Towarzyszy temu poznawanie nowych miast, ich historii, kultury, zabytków i wspólna zabawa - wskazują organizatorki.

- Na Zjazdach odzyskujemy młodość i radość życia. Poznajemy się i zawieramy przyjaźnie. Ruszamy razem na odkrywanie nowych zakątków Polski, która z roku na rok pięknieje. Po zjazdach często wracamy do tych miejsc z naszymi rodzinami - podkreśliła Krystyna Szaraniec, honorowa prezes Stowarzyszenia Krystyn im. Krystyny Bochenek, była dyrektorka Teatru Śląskiego w Katowicach.

Dodała, że spotkanie 13 marca to finał całorocznej działalności. - Spotykamy się w swoich regionach, w większych i mniejszych grupach, chodzimy razem do teatru, kina, wyjeżdżamy na weekendowe wycieczki. Pomagamy koleżankom w potrzebie, wspieramy się, bo żadna Krystyna nie powinna nigdy zostać ze swoimi problemami sama - zaznaczyła Szaraniec.

W tym roku zjazd odbywa się pod hasłem "Warmia i Mazury, skarbem kultury". Nawiązuje ono do obchodów Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego. Krysie, w zależności od zainteresowań, spędzą razem od dwóch do czterech dni. Program pobytu pań, które same pokrywają koszty, wypełniony będzie zwiedzaniem regionu i wydarzeniami artystycznymi. Przyjadą Krystyny z całej Polski oraz z zagranicy.

Uroczysta Kolacja Imieninowa odbędzie się w poniedziałek w olsztyńskim Hotelu Omega. Atrakcją wieczoru będzie występ piosenkarek: Krystyny Giżowskiej i Krystyny Świąteckiej wraz z Zespołem Czerwony Tulipan. Imprezę poprowadzi, jak co roku charytatywnie, znany showman Irek Bieleninik.

We wtorek, 13 marca, w dniu imienin, Krystyny zwiedzą Olsztyn. O godz. 12.30 z placu Jana Pawła II przemaszerują w barwnym korowodzie w towarzystwie orkiestry na Rynek Starego Miasta, gdzie przywitają je władze miasta, regionu i zaproszeni goście.×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.