PARTNER PORTALU
  • BGK

Pensum nauczyciela: Świetlice szkolne dobrym rozwiązaniem dla... nauczycieli

  • aw    12 września 2017 - 08:32
Pensum nauczyciela: Świetlice szkolne dobrym rozwiązaniem dla... nauczycieli
Zdaniem związkowców rozwiązanie dobre dla nauczycieli odbija się na dzieciach, którymi co godzinę opiekuje się w świetlicy inna osoba (fot.fotolia)

Nauczyciele, którzy w wyniku reformy stracili godziny, mają nadzieję, że uzupełnią je w szkolnych świetlicach. Wiele zależy od tego, ile dzieci będzie ze świetlic korzystać. Niektóre miasta już zapowiadają zwiększenie liczby opiekunów w świetlicach.
Jak pisze „Rzeczpospolita”, w szkołach rozpoczął się nabór do świetlic. Od tego, jak dużo dzieci zostanie zapisanych, zależy liczba nauczycielskich etatów.

Większą liczbę etatów dla opiekunów w świetlicach zapowiadają Warszawa, Poznań, czy Kraków.

Ale szarady etatowe już mają miejsce.  Najczęściej opiekunami w świetlicy będą bowiem nauczyciele uzupełniający w świetlicy podstawowe pensum.W kilku szkołach w Kołobrzeg zajęcia w świetlicach przydzielono innym nauczycielom niż przed rokiem, którzy dostali tam pół lub jedną piata etatu.

Zdaniem związkowców rozwiązanie dobre dla nauczycieli odbija się na dzieciach, którymi co godzinę opiekuje się w świetlicy inna osoba - pisze dziennik.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • aga12, 2017-09-12 12:51:49

    w mojej szkole świetlica zajmuje niewielkie pomieszczenie, zapisało się do niej ponad 150 uczniów, co z tego, że wychowawców jest 5, skoro nie mają gdzie prowadzić zajęć z dziećmi, wszystkie sale, a nawet pokój nauczycielski, są zajęte na lekcje