PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkanie plus. Jarocin. Pierwsze 96 lokali w marcu 2018 roku

  • pt/pap    9 września 2017 - 08:13
Mieszkanie plus. Jarocin. Pierwsze 96 lokali w marcu 2018 roku
Łącznie w ramach programu Mieszkanie plus w Jarocinie powstanie 366 mieszkań (fot.fotolia)

Pierwsze 96 mieszkań, budowanych w ramach programu Mieszkanie plus, oddamy w marcu 2018 roku - powiedział PAP prezes jarocińskiego TBS Jerzy Wolski. Dodał, że obecnie jest już ponad 640 chętnych do zamieszkania, listy zostaną zamknięte 15 września.
• Zgodnie z założeniami, Mieszkanie plus w Jarocinie będzie mogła wynająć osoba, która nie ma tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego.

• Łącznie w ramach programu Mieszkanie plus w Jarocinie powstanie 366 mieszkań.

• W wrześniu tego roku ruszy budowa kolejnych 108 mieszkań.

"Jesteśmy już na półmetku prac, trwa krycie dachów, zaczęliśmy także prace wewnątrz" - powiedział prezes Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego (JTBS). Dodał, że na budowie "pracują już elektrycy i hydraulicy, trwa także korytowanie terenu wokół domów, pod kostkę brukową i zagospodarowanie terenu".

"Pierwsze 96 mieszkań oddamy na koniec marca 2018 roku" - dodał Wolski. Kolejne oddania zaplanowano na maj (120 lokali) i czerwiec (42 mieszkania).

"W wrześniu tego roku ruszymy z budową kolejnych 108 mieszkań, zostało nam tylko dokapitalizowanie Spółki Celowej Jarocin Municypalny 1" - powiedział. Wyjaśnił, że spółka ta została utworzona przez Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych BGK i JTBS do realizacji tych inwestycji. Budową - jak poinformował prezes - zajmie się firma Family House z Poznania. 108 mieszkań trafi do lokatorów na przełomie września i października 2018 roku.

Łącznie w ramach programu Mieszkanie plus w Jarocinie powstanie 366 mieszkań. "W tej chwili mamy ponad 640 wniosków, z tego około 100 spoza gminy. Wnioski przyjmujemy do 15 września. Po tym terminie planujemy weryfikację zgłoszeń, listę mieszkańców ogłosimy w grudniu" - dodał Wolski.

Inwestycja jest realizowana w trzech lokalizacjach - w Jarocinie przy ul. Siedlemińskiej i ul. Leszczyce oraz w Siedleminie. Mieszkania będą budowane "pod klucz" w dwóch opcjach: 35,6 oraz 55,1 m kw. Mieszkania będą posiadały ogrzewanie indywidualne - gazowe. Cena za czynsz ma wynosić 10-12 zł za m kw. Cena czynszu będzie zależna od lokalizacji mieszkań.

Zgodnie z założeniami, Mieszkanie plus w Jarocinie będzie mogła wynająć osoba, która nie ma tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego. Ponadto, przyszły najemca musi wypełnić i złożyć wniosek oraz wykazać, że stać go na terminowe opłacanie czynszu. Przyszły najemca będzie musiał też wnieść kaucję w wysokości 12-krotności czynszu, w przypadku większego lokalu będzie to ok. 7 tys. zł.

Program Mieszkanie plus składa się z części komercyjnej, realizowanej przez BGK Nieruchomości, oraz części regulowanej ustawą o Krajowym Zasobie Nieruchomości (KZN), która wchodzi w życie 11 września br.

W części komercyjnej jest przygotowywanych obecnie ponad 10 tys. mieszkań, z czego ponad 1,2 tys. mieszkań jest już w budowie. Wartość inwestycji, przygotowywanych przez BGK Nieruchomości, przekracza 2 mld zł.

Obecnie BGKN ma do dyspozycji 5 mld zł, ale według deklaracji to dopiero początek - potencjał inwestycyjny funduszu może wynieść docelowo nawet kilkadziesiąt miliardów złotych.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.