PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielkopolskie/ Poważne utrudnienia w ruchu kolejowym

  • PAP/AT    19 maja 2017 - 11:52
Wielkopolskie/ Poważne utrudnienia w ruchu kolejowym
Pomiędzy Wydartowem a Trzemesznem podczas przejazdu pociągu towarowego nastąpiło uszkodzenie sieci trakcyjnej i pantografu lokomotywy (fot.pixabay.com)

W związku z uszkodzeniem trakcji ruch kolejowy w Wielkopolsce będzie utrudniony.
Do godz. 15 PKP PLK przewiduje utrudnienia w lokalnym i regionalnym ruchu kolejowym w Wielkopolsce po uszkodzeniu trakcji w okolicach Trzemeszna. Pociągi dalekobieżne między Poznaniem a Gdynią i Olsztynem skierowano na objazdy, kursują też autobusy zastępcze.

Jak poinformował Zbigniew Wolny z biura prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych, uszkodzenie trakcji nastąpiło w nocy z czwartku (18 maja) na piątek (19 maja).

"Pomiędzy Wydartowem a Trzemesznem podczas przejazdu pociągu towarowego nastąpiło uszkodzenie sieci trakcyjnej i pantografu lokomotywy. Przyczyny bada specjalna komisja. Na miejscu pracują ekipy naprawcze, utrudnienia potrwają do ok. godz. 15" - powiedział.

Awaria spowodowała duże utrudnienia zarówno w ruchu lokalnym, jak i regionalnym. Pociągi dalekobieżne z Poznania do Olsztyna i Gdyni kursują przez Wrześnię, Barłogi i Inowrocław. Z kolei na odcinku Gniezno-Mogilno wprowadzono zastępczą komunikację autobusową.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.