PARTNER PORTALU
  • BGK

Kaliskie instytucje kultury i ochrony dziedzictwa z dofinansowaniem z budżetu państwa

  • PAP/JS    20 marca 2017 - 20:49
 Kaliskie instytucje kultury i ochrony dziedzictwa z dofinansowaniem z budżetu państwa
Rekordowo wysoką dotację otrzymały Kaliskie Spotkania Teatralne. Fot. Kalisz.pl

Poseł PiS Joanna Lichocka poinformowała na konferencji prasowej o dofinansowaniu z budżetu państwa kaliskich instytucji kultury i ochrony dziedzictwa narodowego.
• Rekordowo wysoką dotację otrzymały Kaliskie Spotkania Teatralne.

• Przyznano im aż 300 tys. złotych.

• Kaliskie Centrum Kultury i Sztuki na 44. Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych dostanie wsparcie w wysokości prawie 54 tys. zł.

"Ministerstwo Kultury rozstrzygnęło część konkursów na dofinansowanie różnych przedsięwzięć i jest co najmniej kilka rzeczy, które dotyczą Kalisza"- powiedziała Lichocka. Wyraziła nadzieję, że ta lista będzie większa "ponieważ trwa proces odwoływania się i wierzę, że kilka jeszcze podmiotów skutecznie odwoła się i uzyska w dogrywce dofinansowanie".

Dofinansowanie w wysokości 430 tys. złotych otrzymało Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej. "Środki zostaną przeznaczone na zakup tacy inkrustowanej monetami z kaliskiego warsztatu Schaube" - wyjaśniła posłanka. Dodatkowo kaliskie muzeum otrzymało 303 tys. złotych na program pod nazwą "Upowszechnianie kolekcji muzeów wielkopolskich za pośrednictwem edukacyjnej platformy internetowej i aplikacji mobilnej".

Wsparcie w wysokości 450 tys. zł na kontynuację prac konserwatorskich i restauratorskich przy elewacji prezbiterium i nawach bocznych otrzymała Katedra św. Mikołaja. Miastu Kalisz przyznano 300 tys. zł na wymianę dachu, osuszanie i wykonanie izolacji ścian budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka. Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu otrzymało dotację w wysokości 150 tys. złotych na ratowanie niszczejącej siedziby przed zawilgoceniem. Natomiast Filharmonia Kaliska na zakupy inwestycyjne otrzymała 380 tys. zł.

"Rekordowo wysoką dotację otrzymały Kaliskie Spotkania Teatralne, bo aż 300 tys. złotych" - podkreśliła posłanka PiS.

Kaliskie Centrum Kultury i Sztuki na 44. Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych dostanie wsparcie w wysokości prawie 54 tys. zł.

"Ponadto ta instytucja otrzyma jeszcze 30 tys. zł na dokumentację i popularyzację tradycyjnej kultury Ziemi Kaliskiej oraz 20 tys. zł na warsztaty haftowania i układania czepców Stanisławy Kowalskiej z Goliny" - powiedziała Lichocka.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.