PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy komisariat w Dopiewie

  • PAP/AH    11 października 2017 - 17:26
Nowy komisariat w Dopiewie
Fot. mat. pras.

Ok. 3 mln zł kosztowała budowa, otwartego w środę w Dopiewie komisariatu policji. Służbę w obiekcie docelowo pełnić będzie 30 funkcjonariuszy, na razie pracę podjęło tam 24 policjantów.
Do tej pory w Dopiewie funkcjonował rewir dzielnicowych. Nowoczesny, wybudowany od podstaw budynek, został sfinansowany ze środków przekazanych przez samorządy gminy i powiatu, oraz z budżetu własnego policji. Do dyspozycji funkcjonariuszy oddany został dwukondygnacyjny budynek o powierzchni ok. 400 m. kw.

- Dopiewo to gmina, która bardzo dynamicznie się rozwija, przybywa mieszkańców; policja również musi odpowiadać na zapotrzebowanie społeczności lokalnej - powiedział, w trakcie otwarcia obiektu, szef poznańskiej policji insp. Maciej Nestoruk.

Starosta poznański Jan Grabkowski podkreślił, że otwarty w środę komisariat jest trzecim, który został wybudowany od podstaw w ramach, przyjętego przez powiat poznański, programu modernizacji i budowy.

- Udział w budowie i przebudowie komisariatów nie jest obowiązkiem powiatu, jednak bezpieczeństwo obywateli i policjantów zależy od nas wszystkich - także od samorządu powiatowego. Przez minione lata na wsparcie policji wydaliśmy 8 milionów złotych - powiedział.

W budowę komisariatu powiat zainwestował milion złotych. 1,2 mln a także działkę o powierzchni 2 tys. m kw. przekazała Gmina Dopiewo. Pozostałe środki, ok. 700 tys. zł pochodzą z budżetu policji. Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę jednostki nastąpiło w 2016 roku.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann podkreślił w środę, że budowa komisariatu wpisuje się w Program Modernizacji Służb Mundurowych, którego celem jest zwiększenie skuteczności działania policji. Program przewiduje realizację inwestycji budowlanych - budowę nowych i przebudowę starych budynków, wymianę sprzętu i wyposażenia, oraz wzrost wynagrodzeń funkcjonariuszy i pracowników.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.