PARTNER PORTALU
  • BGK

W Poznaniu powstanie hotel Hampton by Hilton

  • PAP/EM    15 lutego 2017 - 13:05
W Poznaniu powstanie hotel Hampton by Hilton
Należąca do firmy Hilton marka Hampton by Hilton jest jednym z liderów branży hotelarskiej w segmencie średniego poziomu cen (fot. hilton.com)

W Poznaniu rozpoczęła się budowa pierwszego w stolicy Wielkopolski hotelu Hampton by Hilton. Sześciopiętrowy obiekt ma być gotowy w ciągu ok. 16 miesięcy.
Generalnym wykonawcą inwestycji, realizowanej na zlecenie spółki BB Old Town w systemie "pod klucz", została firma PTB Nickel. Wartość przedsięwzięcia nie jest ujawniana.

Wykonawca inwestycji podał w środę (15 lutego) w komunikacie prasowym, że w obiekcie o powierzchni blisko 5 tys. metrów kw. znajdzie się 117 pokoi o różnym standardzie i liczbie łóżek. Część pokoi hotelowych zostanie dodatkowo wyposażona w wewnętrzne podwójne drzwi, umożliwiające łączenie pojedynczych pokoi w większe jednostki.

Parter budynku pomieści m.in. salę konferencyjną, bar i restaurację, a także pomieszczenie komputerowe dla klientów.

Na pierwszym piętrze do dyspozycji gości zostanie oddana strefa fitness. W podziemnej, garażowej części obiektu przewidziano parking obsługiwany przez dźwig samochodowy.

Prace budowlane, prowadzone w ścisłym centrum miasta, na działce między ulicami Św. Marcin i Podgórną, potrwają do czerwca 2018 r.

Autorem projektu hotelu jest warszawskie biuro architektoniczne AGK Architekci.

Michał Nickel, prezes PTB Nickel podkreślił, że Poznań wzbogaci się o obiekt jednej z największych firm hotelarskich na świecie, która posiada łącznie ponad 800 tys. pokoi hotelowych w 104 krajach i regionach.

Należąca do firmy Hilton marka Hampton by Hilton jest jednym z liderów branży hotelarskiej w segmencie średniego poziomu cen. Przeszło 2,1 tys. hoteli tej marki oferuje ponad 215 tys. pokoi w 20 krajach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.