PARTNER PORTALU
  • BGK

W Poznaniu przybędzie obiektów sportowych i rekreacyjnych

  • JS    13 lutego 2018 - 19:17
W Poznaniu przybędzie obiektów sportowych i rekreacyjnych
W mieście powstaną kolejne obiekty służące do rozrywki i rekreacji (fot. poznan.pl)

Miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu czeka miła niespodzianka. Wkrótce w mieście przybędzie obiektów sportowych i rekreacyjnych. Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetargi na budowę dwóch skateparków i siłowni zewnętrznej. Modernizacja czeka też kompleks nad Rusałką.
Zyskają m. in. mieszkańcy osiedla Rusa. Fani skateboardingu jeszcze w tym roku będą mogli korzystać z takich urządzeń, jak mini spin rampa, ławka skatingowa czy poręcz prosta. Obok skateparku powstanie boisko do koszykówki w wersji streetball (3 na 3 zawodników). Wokół pojawią ławki i kosze na śmieci. Zagospodarowana zostanie też zieleń.

Na Świerczewie - u zbiegu ulic Nizinnej i Bohaterów Westerplatte - pojawi się miejsce przeznaczone do jazdy na deskorolce. Nowoczesny obiekt będzie wyposażony m. in. w piramidę, quarter pipe czy poręcz S. W sąsiedztwie znajdą się ławki i kosze na śmieci oraz nowy chodnik z kostki betonowej.

Mieszkańców Szczepankowa będą mogli ćwiczyć na nowej siłowni zewnętrznej. Do ich dyspozycji będą takie urządzenia, jak m.in.: prasa nożna, popularny "wioślarz", stepper, narty biegówki, a także poręcze do ćwiczeń oraz drążek fit. Ścieżki wokół placu zostaną utwardzone. Zmęczeni, po wysiłku odpoczną na ławkach i dekoracyjnych murkach. Po zamontowaniu wszystkich elementów siłowni, wykonawca prac zagospodaruje zieleń wokół inwestycji, a teren wyposaży w kubły na śmieci. Nowa siłownia "pod chmurką" powstanie przy ul. Szczepankowo.

Duża niespodzianka czeka też na osoby, lubiące czas wolny spędzać na poznańskim Golęcinie. Tutaj modernizacji zostanie poddana infrastruktura popularnego wśród mieszkańców kompleksu Rusałka.

W planach jest wymiana poszycia pomostu i zabezpieczenie jego metalowej konstrukcji - prowadzić do niego będzie dojście z kostki betonowej. Nad Rusałką pojawi się też siłownia street workout - wyposażona w zestaw poręczy i uchwytów, zdolny do usatysfakcjonowania nawet największych miłośników tej formy aktywności. Listę atrakcji uzupełni linarium. Nie zabraknie też miejsca na stojaki na rowery, ławki czy kosze na śmieci. Główne aleje oraz pomost zostaną dodatkowo oświetlone.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.