PARTNER PORTALU
  • BGK

Hitem toaleta miejska czyszczona po każdej wizycie

  • ZWI    22 października 2013 - 14:49
Hitem toaleta miejska czyszczona po każdej wizycie

Obszar zagadnień podejmowanych w tym roku na Kongresie Samorządów Gmina w Poznaniu skupił się wokół problemów społeczno-gospodarczych oraz wyzwań finansowych z jakimi muszą sobie radzić polskie jednostki samorządowe.
Październikowe Targi Produktów i Usług dla Samorządów Gmina oraz odbywający się w tym samym czasie Salon Nieruchomości i Inwestycji Investfield to cenione polskie wydarzenia skierowane do władz samorządowych oraz inwestorów.

Niekwestionowanym hitem targów okazał się produkt firmy Budotechnika - w pełni zautomatyzowana toaleta miejska, czyszczona po każdej wizycie i wysyłająca SMS do administratora na wypadek awarii.

Podobnie jak symulator jazdy tramwajem. Za jego sterami każdy zwiedzający mógł udać się w wirtualną podróż oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie dla swoich znajomych. Spragnieni większych wrażeń wybierali dodatkową opcję kierowania pociągiem.

Firma Astromal, która przygotowała tę niespodziankę, zaprezentowała także drezynę rowerową, która ma na celu rozpowszechnienie turystyki rowerowej z wykorzystaniem nieużywanych torów kolejowych.

Na targach nie mogło zabraknąć najnowszych nowinek technologicznych usprawniających życie regionu. Firma Glip z Poznania prezentowała na swoim stoisku wyświetlacz hologramów. Dzięki nim w wybranych placówkach gmin światło dzienne ujrzą interaktywne podłogi i ściany.

Z kolei firma Astrini zaprezentowała tętniącą życiem architekturę miejską. Ich stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem nie tylko ze względu na stylowy design, ale także wyjątkową atmosferę.

Ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników cieszyła się też możliwość przejazdu po terenie Targów rowerami Nextbike. Jest to znany mieszkańcom Poznania, Wrocławia i Warszawy operator wypożyczalni rowerów miejskich.

Nie mniej emocji wzbudziła obecność przed pawilonem 15 ogromnego wału przeciwpowodziowego firmy Hydroprogres New Technology z Warszawy, która drugiego dnia Kongresu Samorządów Gmina poprowadziła panel „Ratownictwo przeciwpowodziowe wczoraj i dziś".

W tym samym czasie odbyła się organizowana w ramach targów Poleko, równie ciekawa akcja ratownicza strażaków z KW PSP w Poznaniu, którzy zademonstrowali na targach wykorzystanie najnowszego sprzętu w działaniach chemiczno-ekologicznych.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się panele poświęcone współpracy Polskich Kolei Państwowych z samorządami lokalnymi („Dworce dla samorządów"), opłat za deszczówkę (debata organizowana we współpracy ze Związkiem Miast Polskich) czy funduszy unijnych na lata 2014-2020.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.