PARTNER PORTALU
  • BGK

Marszałek ostro komentuje słowa wojewody

  • pt    13 listopada 2017 - 20:50
Marszałek ostro komentuje słowa wojewody
Najwyższy szacunek dla Bohaterów był okazywany w Wielkopolsce przed rządami PiS i będzie okazywany po ich zakończeniu, więc apeluję o więcej pokory w ocenie własnych działań!” - napisał Marek Woźniak (fot.umww)

„Nikczemną próba zafałszowania prawdy propagandowymi sloganami” - nazwał marszałek wielkopolski Marek Woźniak słowa wojewody Zbigniewa Hoffmanna, który podczas przemówienia w dniu 11 listopada powiedział, że „do niedawna obowiązywała zasada niszczenia pamięci historycznej Polaków”
Marszałek Woźniak odniósł się do słów wojewody, który powiedział m.in. „Niezwykle ważne jest przywracanie prawdziwego sensu słowom, wartościom i czynom. A nie jest to zadanie łatwe, w dobie kulturowej i duchowej atrofii, w dobie postprawdy i czasie, który chciał uśmiercić historię”.

- Stanowczo protestuję przeciwko użyciu przez Pana Wojewodę Zbigniewa Hoffmanna - podczas przemówienia w dniu 11 listopada na pl. Wolności w Poznaniu - słów „do niedawna obowiązywała zasada niszczenia pamięci historycznej Polaków”. To nikczemna próba zafałszowania prawdy propagandowymi sloganami! – napisał Woźniak.

Marszałek dodał, że od lat uczestniczy (niektóre również organizuje) w wielu patriotycznych uroczystościach, z największym szacunkiem odnoszących się do bohaterów walk o niepodległość Ojczyzny i nie spotkał się z rzekomym obowiązywaniem „zasady niszczenia pamięci historycznej Polaków”.

 „Również uroczystości Święta Niepodległości w dniu 11 listopada, pod przewodnictwem wojewody wielkopolskiego Piotra Florka (poprzednik Hoffmana na stanowisku – red.), jeśli różniły się od obecnych, to tylko brakiem tzw. „apelu smoleńskiego”.

Jak zakończył marszałek: -„Najwyższy szacunek dla Bohaterów był okazywany w Wielkopolsce przed rządami PiS i będzie okazywany po ich zakończeniu, więc apeluję o więcej pokory w ocenie własnych działań!”

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.