Marszałek ostro komentuje słowa wojewody

„Nikczemną próba zafałszowania prawdy propagandowymi sloganami” - nazwał marszałek wielkopolski Marek Woźniak słowa wojewody Zbigniewa Hoffmanna, który podczas przemówienia w dniu 11 listopada powiedział, że „do niedawna obowiązywała zasada niszczenia pamięci historycznej Polaków”
Marszałek ostro komentuje słowa wojewody
Najwyższy szacunek dla Bohaterów był okazywany w Wielkopolsce przed rządami PiS i będzie okazywany po ich zakończeniu, więc apeluję o więcej pokory w ocenie własnych działań!” - napisał Marek Woźniak (fot.umww)

Marszałek Woźniak odniósł się do słów wojewody, który powiedział m.in. „Niezwykle ważne jest przywracanie prawdziwego sensu słowom, wartościom i czynom. A nie jest to zadanie łatwe, w dobie kulturowej i duchowej atrofii, w dobie postprawdy i czasie, który chciał uśmiercić historię”.

- Stanowczo protestuję przeciwko użyciu przez Pana Wojewodę Zbigniewa Hoffmanna - podczas przemówienia w dniu 11 listopada na pl. Wolności w Poznaniu - słów „do niedawna obowiązywała zasada niszczenia pamięci historycznej Polaków”. To nikczemna próba zafałszowania prawdy propagandowymi sloganami! – napisał Woźniak.

Marszałek dodał, że od lat uczestniczy (niektóre również organizuje) w wielu patriotycznych uroczystościach, z największym szacunkiem odnoszących się do bohaterów walk o niepodległość Ojczyzny i nie spotkał się z rzekomym obowiązywaniem „zasady niszczenia pamięci historycznej Polaków”.

 „Również uroczystości Święta Niepodległości w dniu 11 listopada, pod przewodnictwem wojewody wielkopolskiego Piotra Florka (poprzednik Hoffmana na stanowisku – red.), jeśli różniły się od obecnych, to tylko brakiem tzw. „apelu smoleńskiego”.

Jak zakończył marszałek: -„Najwyższy szacunek dla Bohaterów był okazywany w Wielkopolsce przed rządami PiS i będzie okazywany po ich zakończeniu, więc apeluję o więcej pokory w ocenie własnych działań!”

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE