PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządy: najważniejsze wydarzenia, kalendarium 11-17 grudnia 2017

  • pt    11 grudnia 2017 - 08:07
Samorządy: najważniejsze wydarzenia, kalendarium 11-17 grudnia 2017
W tym tygodniu 52. posiedzenie Senatu RP (fot.:Senat RP/senat.gov.pl)

W nadchodzącym tygodniu w Parlamencie RP  procedowane będą ważne dla samorządów ustawy. W Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianach w  Kodeksie wyborczym oraz ustawy o odpadach, senatorowie zajmą się ograniczeniem handlu w niedziele i święta oraz ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz o bezpieczeństwie imprez masowych.
 Sejm i Senat

12-15.12. - 54. Posiedzenie Sejmu. W planie obrad m.in. sprawozdanie Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska oraz ustawy – Prawo ochrony środowiska, pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy – Kodeks wyborczy, sprawozdanie Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej o uchwale Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw

12-15.12.  -  52. Posiedzenie Senatu RP. W porządku obrad m.in.: ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni, ustawa o zmianie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, ustawa o zmianie ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami oraz ustawy o ochronie przyrody.

W regionach

11.12, godz. 12 - Katowice (Urząd Wojewódzki) - podpisanie umowy ze spółką Tramwaje Śląskie umowy o dofinansowanie projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego (etap I).

11.12, godz. 10 -  Gdańsk (Polska Filharmonia Bałtycka) - uroczyste podpisanie umów o dofinansowanie w ramach RPO Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

11.12, godz. 12 - Kraków (ICE Kraków) - gala finałowa VII edycji akcji "Miejsce przyjazne seniorom”.

11.12, godz. 12.30 - Opole (Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji) - konferencja „Diagnoza i analiza potrzeb szkoły w tworzeniu sieci współpracy z lokalnym rynkiem pracy” organizowana przez Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji

11.12 - Białystok - oficjalne otwarcie dworca PKS NOVA.

12.12, godz. 8:30 - sesja Rady Miasta Rzeszowa - w programie m.in. uchwała budżetowa Miasta Rzeszowa na 2018 rok; uchwała w sprawie udzielenia pomocy finansowej samorządowi województwa podkarpackiego w 2018 roku; uchwała w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami Miasta Rzeszowa na lata 2017 – 2020.

12.12, godz. 16.30 - Białystok (budynek przy ul. Św. Rocha 3) - spotkanie konsultacyjne w sprawie budżetu obywatelskiego na 2019 rok.

12.12, godz. 10 - Opole (Uniwersytet Opolski) - konferencja pn. „Perspektywy zatrudnienia absolwentów” organizowana przez Wojewódzki Urząd Pracy, Uniwersytet Opolski oraz Urząd Statystyczny w Opolu pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Opolskiego

12.12, godz. 11 - Gdańska (hotel Scandic) - X posiedzenie Pomorskiej Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy.

12.12 - UM w Żarach - Świąteczny Konwent Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego.

13.12, godz. 10 - Katowice (Regionalny Instytut Kultury) - sesja konserwatorska "Skarby światowego dziedzictwa". Podczas niej zaplanowano uroczystość wręczenia nagród marszałka województwa śląskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie konserwacji zabytków.

13.12, godz. 13.30 - Kędzierzyn-Koźle (Urząd Miasta) - podpisanie umów w ramach RPO Województwa Opolskiego 2014 – 2020: Efektywność energetyczna w budynkach publicznych Subregionu Kędzierzyńsko – Kozielskiego.

13.12, godz. 10-13 - Zielona Góra (Urząd Marszałkowski ) - spotkanie informacyjne dla organizacji pozarządowych.

13.12 – sesja Rady Miasta Łodzi, w programie: rozpatrzenie projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane, rozpatrzenie projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia wysokości dotacji podmiotowych na 2017 r. dla samorządowych instytucji kultury, dla których organizatorem jest miasto Łódź.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.