PARTNER PORTALU
  • BGK

Ostrów Wlkp. Ministerstwo dofinansowało miejskie żłobki, będzie ponad 200 miejsc

  • pt/pap    17 czerwca 2017 - 14:55
Ostrów Wlkp. Ministerstwo dofinansowało miejskie żłobki, będzie ponad 200 miejsc
Do żłobków przyjmowane są dzieci w wieku od 20 tygodnia życia do 3 lat (fot. www.mpips.gov.pl)

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przekazało dla Ostrowa Wlkp. dotację w wysokości 700 tys. złotych na dwa miejskie żłobki. Jak poinformowała prezydent Ostrowa dodatkowo powstanie 75 miejsc.
Dotacja, w ramach rządowego programu "Maluch 2017 plus", przeznaczona jest na adaptację pomieszczeń w celu utworzenia nowych 75 miejsc w żłobku przy ul. Waryńskiego w Ostrowie Wlkp. oraz na utrzymanie ponad 140, utworzonych w 2016 roku w budynku przy ul. Jankowskiego.

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg powiedziała, że do Wielkopolski trafia 11 procent z całej puli, jaką rząd przeznaczył na program "Maluch 2017 plus". "Dzięki tej dotacji w Ostrowie będzie już ponad 200 miejsc w żłobkach, prowadzonych przez miasto" - powiedziała wicewojewoda Maląg.

"Tworzone co roku nowe miejsca dla maluchów powodują, że kolejne ostrowskie mamy mogą powrócić do pracy zawodowej mając gwarancję, że ich pociechy znajdują się pod profesjonalną i troskliwą opieką" - powiedziała prezydent Ostrowa Beata Klimek.

Jak podkreśliła prezydent liczba miejsc w ostrowskich miejskich żłobkach od 2015 roku potroiła się.

Do żłobków przyjmowane są dzieci w wieku od 20 tygodnia życia do 3 lat. Na pełny koszt ponoszony przez rodziców w żłobku składają się opłata stała miesięczna w wysokości 160 zł oraz opłata za wyżywienie w wysokości 3,50 zł za każdy dzień pobytu dziecka w żłobku.

Wszystkie dzieci ubezpieczone są od następstw nieszczęśliwych wypadków. Pakiet obejmuje ubezpieczenie całodobowe. Składka wynosi 34 zł od dziecka na rok.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • urzędniczka, 2017-06-19 11:22:58

    Kto wie jak uzyskać taka dotację. Nasza gmina byłaby zainteresowana