Poznań: Była dyrektor WODR oskarżona o wyrządzenie wielomilionowej szkody

Była dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu została oskarżona o nadużycie uprawnień i wyrządzenie kierowanej przez siebie jednostce szkody majątkowej w wysokości ponad 18 mln zł. Akt oskarżenia trafił do poznańskiego sądu okręgowego.
Poznań: Była dyrektor WODR oskarżona o wyrządzenie wielomilionowej szkody
Byłej dyrektor grozi do 10 lat więzienia (fot.pixabay)

Prokuratura Regionalna w Poznaniu poinformowała, że była dyrektor WODR nie przyznaje się do zarzucanych jej czynów.

Z ustaleń śledczych wynika, że oskarżona w ubiegłym roku zawarła w imieniu kierowanej przez siebie instytucji dwa akty notarialne, na mocy których "nieodpłatnie zrzekła się na rzecz Województwa Wielkopolskiego przysługujących Ośrodkowi praw użytkowania wieczystego i własności szeregu nieruchomości". Według prokuratury tym samym doprowadziła do wyzbycia się przez WODR mienia o łącznej wartości ponad 17 mln zł.

Następnie oskarżona zawarła z wielkopolskim samorządem umowę użyczenia, na podstawie której te same nieruchomości wydane zostały Ośrodkowi w bezpłatne użytkowanie. "W wyniku opisanych powyżej działań, kierowana przez oskarżoną instytucja poniosła również koszty w kwocie ponad 800 tys. zł, wynikające z konieczności zwrotu podatku VAT naliczonego w związku z zawarciem umowy zrzeczenia się gruntów" - podała prokuratura.

Śledczy ustalili, że działania b. dyrektor skutkowały także innymi szkodami finansowymi.

Byłej dyrektor grozi do 10 lat więzienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Do widz: chciała mieć lepszy stołek

pl, 2017-07-23 18:21:18 odpowiedz

trzeba być nienormalnym żeby przekazywać samorządowi wieczyste czyli majątek Państwa bez zgody zwierzchników. Mam nadzieję, że posiedzi za taki wałek, bo coś musiała mieć za to obiecane. Czasami głowa za mała, żeby objąć co robią w tym kraju

widz, 2017-07-18 13:52:23 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE