PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań gotowy na nową falę wniosków o 500 plus

  • JS    14 lipca 2017 - 20:26
Poznań gotowy na nową falę wniosków o 500 plus
Poznańskie Centrum Świadczeń ul. Wszystkich Świętych 1 (poznan.pl)

Poznańskie Centrum Świadczeń rozpoczyna nabór wniosków o pomoc finansową dla mieszkańców Poznania. Władze miasta spodziewają się, że w tym roku po świadczenia może zgłosić się nawet 60 tys. osób.
By poznaniacy nie musieli czekać w kolejkach, PCŚ wprowadza szereg usprawnień i zachęca do telefonicznego umawiania się na wizyty w celu złożenia wniosku.

Świadczenia rodzinne obowiązują czasowo przez okres jednego roku. Nowe przyznawane są po rozpatrzeniu indywidualnych wniosków od mieszkańców. Wnioski o świadczenia rodzinne będzie można składać od 1 sierpnia do 30 listopada. W przypadku świadczeń wychowawczych, czyli tzw. 500 plus, termin upływa miesiąc wcześniej, a więc 30 października.

- Miasto Poznań przygotowuje się do kolejnej akcji świadczeniowej. Tym razem będzie to największe przedsięwzięcie logistyczne w historii, ponieważ będziemy przyjmować wnioski świadczeń wychowawczych, czyli tzw. "pięćset plus", ale również świadczenia rodzinne, alimentacyjne oraz stypendia szkolne, czyli mamy wszystkie rzeczy w jednym momencie. - mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Od sierpnia do listopada PCŚ spodziewa się złożenia ok. 60 tysięcy wniosków. Do obsługi tak dużej liczby osób miasto uruchomi w okresie składania wniosków 4 punkty.

- Od maja ruszyła kampania "Umów się, nie czekaj". Pracownicy naszego urzędu obdzwonili już 16 tys. mieszkańców i wysłali ponad 10 tys. smsów, aby przypomnieć poznaniakom o konieczności składania nowych wniosków. Chcemy zachęcić zainteresowanych, by umawiali się na wizytę w konkretnym terminie. W tym momencie mamy już 2,5 tysiąca takich spotkań umówionych. Jeżeli jednak ktoś nie zaplanował wizyty wcześniej, a znalazł wolną chwilę, może na stronie PCŚ sprawdzić stan kolejki i czas oczekiwania na złożenie wniosku w danym momencie. Wszystko po to, aby zapewnić klientom komfort obsługi - powiedział na konferencji Grzegorz Karolczyk, dyrektor Poznańskiego Centrum Świadczeń.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.