PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań ma atrakcyjny upust dla użytkowników wieczystych

  • JS    3 stycznia 2018 - 21:13
Poznań ma atrakcyjny upust dla użytkowników wieczystych
Bonifikata przysługuje w momencie, gdy dochód na jednego członka gospodarstwa domowego nie przekracza 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej za poprzedni rok (fot. pixabay.com)

Mieszkańcy Poznania mogą uzyskać 50 proc. bonifikaty rocznej opłaty z tytułu użytkowania wieczystego miejskich gruntów. Aby otrzymać obniżkę, należy do 1 marca złożyć odpowiedni wniosek.
- Opłata za użytkowanie wieczyste to duże obciążenie finansowe dla użytkowników wieczystych, dlatego upust pozwala im na ograniczenie wydatków finansowych. Mamy nadzieję, że wniosek o bonifikatę złoży jak największa liczba uprawnionych osób - mówi Aneta Cichecka, kierownik oddziału ds. organizacyjnych i ekonomicznych Wydziału Gospodarki Nieruchomościami UMP.

Ze względu na zmianę przepisów ustawy o gospodarce nieruchomościami, a także aktualizację innych ustaw, zainteresowane osoby są zobowiązane złożyć wniosek o udzielenie bonifikaty do 1 marca 2018 roku.

Bonifikata przysługuje w momencie, gdy dochód na jednego członka gospodarstwa domowego nie przekracza 50 proc.  przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej za poprzedni rok. Ma ona poprawić jakość życia użytkownikom wieczystym.

- Każdego roku, do siódmego roboczego dnia lutego Prezes Głównego Urzędu Statystycznego ogłasza przeciętne wynagrodzenie w Polsce. Jego wysokość pojawi się w "Monitorze Polskim", czyli Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polski - dodaje Aneta Cichecka.

Wykaz dokumentów potrzebnych do uzyskania obniżki, a także szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • ffff, 2018-01-05 07:11:51

    To nie Poznań ma, tylko taka bonifikata wynika z prawa i działa od lat.