PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań. Specjalna platforma ma ułatwić kontakt z mieszkańcami

  • PAP/KDS    6 lutego 2018 - 15:14
Poznań. Specjalna platforma ma ułatwić kontakt z mieszkańcami
Platforma ma ułatwić mieszkańcom miasta zgłaszanie swoich pomysłów czy udział w konsultacjach społecznych (fot.Facebook/Miasto Poznań)

Poznań jako drugie miasto w Polsce uruchomiło specjalną platformę internetową. "Otwarty Poznań" ma ułatwić wszystkim mieszkańcom zgłaszanie swoich pomysły na poprawę życia w mieście czy udział w konsultacjach społecznych. Wcześniej podobna inicjatywa ruszyła w Warszawie.
- Mamy nadzieję, że mieszkańcy będą chcieli zaangażować się w nowe, niekonwencjonalne formy partycypacji. W Warszawie podobny projekt spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Wierzę, że poznaniacy chętnie włączą się do akcji i podzielą się swoimi pomysłami - wskazał zastępca dyrektora Gabinetu Prezydenta Poznania Patryk Pawełczak.

Jak tłumaczył, inicjatywa ta, korzystająca z narzędzi, jakie dają nowoczesne technologie, ma zachęcić także młode osoby do większego udziału w tworzeniu miasta przyjaznego mieszkańcom. Pawełczak zaznaczył, że dzięki portalowi każdy poznaniak będzie mógł zabrać głos o dowolnej porze dnia i nocy - "wtedy, kiedy ma na to czas, i nie musi się dostosowywać do sztywnie ustalonych godzin np. konsultacji społecznych, czy spotkań z mieszkańcami".

Na platformie zaplanowano przeprowadzenie tzw. wyzwań konsultacyjnych skierowanych do mieszkańców Poznania. 

Czytaj więcej: Dostęp do internetu zapisany w Konstytucji RP. Tego chce PSL

- Wyzwania odwołują się do tego, jak poznaniacy postrzegają miejsce, w którym żyją, czyli kładą nacisk na osobisty związek i relację mieszkańców z miastem. Pierwsze wyzwanie nosi nazwę "Zakochany bez pamięci". Założenie jest proste: wystarczy w dowolnej formie przesłać swoje dobre wspomnienia lub skojarzenia z Poznaniem. Może to być tekst, zdjęcie lub film - ważne, by dotyczyły miasta i ukazywały to, co w nim wyjątkowe. Autorzy najlepszych dzieł otrzymają nagrody finansowe - tłumaczyła Alicja Wesołowska z Urzędu Miasta Poznania.

Mieszkańcy za pomocą platformy mogą już także przesyłać swoje pomysły dotyczące m.in. inicjatyw w wybranych dzielnicach, czy wyrażać swoją opinię na temat rewitalizacji Poznania, kultury czy sportu. - Pomysły będą omawiane w ostatnim, czwartym etapie akcji - Panelu Eksperckim. Najlepsze rozwiązania oraz propozycje będą wyróżniane wyjątkowymi nagrodami - podkreśliła Alicja Wesołowska. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.