PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielkopolskie: Powstał pierwszy metropolitalny portal konsultacji społecznych

  • MN    7 grudnia 2017 - 20:18
Wielkopolskie: Powstał pierwszy metropolitalny portal konsultacji społecznych
Administracją i utrzymaniem portalu zajmować się będzie zespół pracowników biura Stowarzyszenia Metropolia Poznań. (fot. SMP)

Ruszył pierwszy w Polsce metropolitalny portal konsultacji społecznych. Prezentuje on informacje na temat konsultacji społecznych organizowanych przez samorządy należące do Stowarzyszenia Metropolia Poznań, w tym miasto Poznań i powiat poznański.
• W portalu znajdziemy ogłoszenia z różnych dziedzin, m.in. rewitalizacji, transportu czy ochrony środowiska.

• Użytkownicy portalu będą mogli oddać swój głos w ważnych sprawach za pomocą modułu ankietowego.

• Ogłoszenia o konsultacjach i ankiety online będą w portalu zamieszczać przedstawiciele samorządów. 

Każdy mieszkaniec metropolii będzie mógł odnaleźć ogłoszenia o konsultacjach dotyczących swojej gminy lub powiatu. Nowe metropolitalne narzędzie konsultacji online jest w założeniu dostępne i przyjazne dla wszystkich użytkowników – także osób z niepełnosprawnościami. Ogłoszenia dotyczą zróżnicowanych dziedzin tematycznych np. planowania przestrzennego, rewitalizacji, transportu, ochrony środowiska, kultury, sportu, turystyki lub rozwoju lokalnego.

Użytkownicy mogą zamówić newsletter na swój adres mail z informacją o nowych konsultacjach w obszarze swojego zainteresowania. Udostępniony został również moduł ankietowy. Swój głos w danej sprawie będzie można oddać nie wychodząc z domu lub w drodze do pracy za pomocą smartfona, ponieważ portal działa też w wersji na urządzenia mobilne. Już teraz dostępne są metropolitalne ankiety dotyczące turystyki i mobilności pieszej. Twórcy zapowiadają, że wkrótce ruszy też innowacyjna geoankieta dotycząca reklam w przestrzeni Metropolii Poznań.

Czytaj też: Smartfon zamiast plastikowych dokumentów? To już się dzieje

– Celem, który przyświecał nam przy tworzeniu nowego portalu, było budowanie zaufania na linii samorządy-obywatele, ale także zwiększenie zaangażowania mieszkańców metropolii w sprawy publiczne. Ułatwienie udziału w konsultacjach i ankietach online stworzy nowe możliwości współdecydowania obywateli naszych samorządów – wyjaśnia Piotr Wiśniewski, dyrektor biura Stowarzyszenia.

Administracją i utrzymaniem portalu zajmować się będzie zespół pracowników biura Stowarzyszenia Metropolia Poznań, jednak kluczową rolę w realizacji przedsięwzięcia odgrywać będą przedstawiciele samorządów – organizatorów konsultacji, zamieszczający ogłoszenia o konsultacjach i publikujący ankiety online. Portal udostępniony jest pod adresem: konsultacje.metropoliapoznan.pl.

Stworzenie portalu jest elementem projektu pt. „Aktywni obywatele Metropolii Poznań”, na realizację którego Stowarzyszenie Metropolia Poznań uzyskało dofinansowanie ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich (FIO).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.