PARTNER PORTALU
  • BGK

Gostyń: Miejski autobus zderzył się z ciężarówką i uszkodził budynek

  • pt    19 maja 2017 - 13:10
Gostyń: Miejski autobus zderzył się z ciężarówką i uszkodził budynek
W Gostyniu autobus komunikacji miejskiej zderzył się z ciężarówką (fot. gostyn.pl)

W Gostyniu autobus komunikacji miejskiej zderzył się z ciężarówką przewożącą napoje i dodatkowo uderzył w jeden z budynków. Rannych zostało 11 osób, doznały one głównie obrażeń w postaci zwichnięć, złamań, potłuczeń.
Jak informuje portal gostyn.24.pl w autobusie jechało około 20, głównie starszych osób. Zawinił kierowca autobusu.

 - Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca autobusu komunikacji miejskiej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem ciężarowym w wyniku czego doprowadził do zderzenia obu pojazdów – powiedział Sebastian Myszkiewicz, rzecznik KPP w Gostyniu portalowi gostyn24.pl.

Rannych zostało 11 osób, doznały one głównie obrażeń w postaci zwichnięć, złamań, potłuczeń. Najbardziej ucierpieli pasażerowie siedzący z przodu.

Na miejscu pracowały wszystkie służby ratunkowe - straż, policja i zespoły ratownictwa medycznego. Przyjechało pięć karetek pogotowia z całego powiatu gostyńskiego i Leszna.

Ulice w centrum miasta są zablokowane, policja zorganizowała objazdy.

Do wypadków z udziałem autobusów komunikacji miejskiej dochodzi stosunkowo często. Według danych  MZK w Warszawie w 2016 roku w stolicy odnotowano 198 zdarzeń z udziałem pojazdów komunikacji miejskiej, w tym 111 kolizji i 87 wypadków. Autobusy brały udział w 64 wypadkach i 98 kolizjach, natomiast tramwaje w 23 wypadkach i 13 kolizjach. Sprawcami wypadków z udziałem komunikacji miejskiej są głównie inni uczestnicy ruchu. To oni odpowiadają za 71 procent wszystkich tego rodzaju zdarzeń.

Niestety, niektóre wypadki kończą się tragicznie. W ostatnim tygodniu marca, w aglomeracji śląskiej doszło do trzech zdarzeń z udziałem autobusów, dwie osoby zginęły, kilkanaście odniosło poważne obrażenia. W tych trzech wypadkach, w sumie uczestniczyło ponad 100 osób.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.