PARTNER PORTALU
  • BGK

Rawicz nagrodzony w Oksfordzie za atrakcyjność inwestycyjną regionu

  • KDS    28 grudnia 2017 - 11:48
Rawicz nagrodzony w Oksfordzie za atrakcyjność inwestycyjną regionu
Rawicz jest jedyną polską gminą nagrodzoną w tym prestiżowym wydarzeniu (fot. UM Rawicz)

Gmina Rawicz jako jedyna z Polski została nagrodzona przez Unię Akademicką w Oksfordzie, Centrum Ekspertów Unii Akademickiej oraz Projekt Promocji Inwestycji „The Prime Business Destination”. Doceniono ją za konsekwentne działania w budowaniu silnej marki regionu oraz podniesienie jego atrakcyjności inwestycyjnej.
Przyznane wyróżnienie to wynik badania na temat atrakcyjności inwestycyjnej europejskich miast i gmin, jakie przeprowadziło Centrum Ekspertów Unii Akademickiej w Oksfordzie. Rawicz jako jedyna gmina z Polski został doceniony za swoje działania na rzecz budowania silnej marki i atrakcyjności inwestycyjnej regionu. 

- To wielki prestiż dla naszej gminy, że działania, które podejmujemy od trzech lat, są widoczne i doceniane przez ekspertów. Z pewnością jest to dobry sygnał dla nas, ale i dla całej Wielkopolski jako dobrze prosperującego i atrakcyjnego regionu – mówi burmistrz Rawicza, Grzegorz Kubik. 

Gmina została wyróżniona Certyfikatem Atrakcyjności Inwestycyjnej, a także międzynarodową flagą atrakcyjności inwestycyjnej „Flag of Europe”. W wyniku rankingu eksperckiej rady EBA – Europejskiego Zgromadzenia Biznesu (Europe Business Assembly) możemy także zaprezentować przyznany nam znak jakości „Prime Quality Standard”. 

Jak dodaje Kubik, certyfikat i znak jakości to nie jedyne korzyści wynikające z tego wyróżnienia. Gmina miała możliwość promować się podczas sesji Szczytu Liderów 2017, gdzie zaprezentowano krótki film na jej temat. Ponadto materiały promocyjne na temat miasta pojawiły się w biuletynie „The Leaders” oraz na oficjalnych profilach społecznościowych czy w „Socrates Almanac” - oficjalnym czasopiśmie europejskiego biznesu i elit naukowych. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.