PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielkopolskie. Kradli samochody i motocykle. Usłyszeli zarzuty

  • PAP/KDS    5 lutego 2018 - 10:20
Wielkopolskie. Kradli samochody i motocykle. Usłyszeli zarzuty
Grupa działała na terenie Polski oraz poza granicami kraju. (fot.shutterstock.com)

Policja z wielkopolski zatrzymała 13 osób, które powiązane są z kradzieżą samochodów dostawczych oraz motocykli. 10 z nich usłyszało zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej dokonującej kradzieży z włamaniami.
Grupa działała na terenie Polski oraz poza granicami kraju. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Wielkopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu. Wśród osób, które usłyszały zarzuty jest Bartłomiej B., który miał kierować grupą przestępczą.

Dział prasowy Prokuratury Krajowej poinformował w poniedziałek (5.02), że członkowie grupy dokonywali kradzieży z włamaniami samochodów dostawczych marki Renault Master i Opel Movano oraz motocykli typu enduro. Nabywali też pojazdy pochodzące z przestępstwa i zajmowali się udzielaniem pomocnictwa do ukrycia albo sprzedaży takich pojazdów.

Czytaj więcej: Poznań: Pierwszy parking typu Park&Ride gotowy. Wkrótce otwarcie

W związku z prowadzonym postępowaniem zatrzymanych zostało 13 osób. Przeszukane zostały miejsca ich zamieszkania i pobytu oraz miejsca, w których mogły znajdować się rzeczy pochodzące z przestępstwa.

PK podała, że w trakcie przeszukań zabezpieczono między innymi samochody i części pochodzące z kradzionych pojazdów, a także narzędzia i urządzenia wykorzystywane do pokonywania fabrycznych zabezpieczeń samochodów.

Bartłomiej B. usłyszał zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, a także o kierowanie kradzieżami z włamaniami. Dziewięciu podejrzanym prokurator zarzucił udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Wszyscy zatrzymani podejrzani są o kradzieże z włamaniami pojazdów lub o paserstwo. Osiem osób trafiło do aresztu.

PK podała, że tytułem tymczasowego zajęcia mienia zabezpieczono trzy pojazdy oraz ponad 800 tys. złotych w gotówce. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.