PARTNER PORTALU
  • BGK

1,5 mln zł na inicjatywy kulturalne i festiwale od samorządu

  • PAP    19 stycznia 2010 - 21:42

600 tys. zł na wsparcie inicjatyw z zakresu rozwoju kultury, sztuki, promocji twórczości, edukacji i oświaty kulturalnej, realizowanych przez organizacje pozarządowe przeznaczy w tym roku samorząd województwa łódzkiego.
Kolejne 950 tys. zł samorząd regionalny chce wydać na organizację festiwali.

Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi ogłosił otwarty konkurs projektów z obszaru kultury i dziedzictwa narodowego. Z puli 600 tys. zł wydzielone zostało 200 tys. zł na organizację przedsięwzięć wpisujących się w obchody Roku Chopinowskiego.

"Jest to największa w historii kwota, jaką województwo przeznaczyło na ten konkurs" - podkreśliła szefowa Departamentu Kultury i Edukacji Dorota Wodnicka.

Dofinansowanie mogą uzyskać projekty kulturalne realizowane w Łódzkiem, które spełniają założenia strategii rozwoju województwa łódzkiego w latach 2007-2020 w dziedzinie kultury. Na wyższą ocenę - jak zapowiadają przedstawiciele urzędu marszałkowskiego - będą mogły liczyć projekty, które w swoich założeniach przewidują cykliczny charakter imprezy i uwzględniają edukację kulturalną.

Stowarzyszenia i organizacje pozarządowe mogą składać swoje oferty do 15 lutego.

Konkurs nie dotyczy organizacji festiwali, na których dofinansowanie zostanie przeznaczonych w tym roku z budżetu samorządu dodatkowo 950 tys. zł. Konkurs w tym zakresie ma zostać ogłoszony w pierwszej połowie lutego.

Natomiast 2 mln złotych z budżetu regionu przeznaczone zostaną dla zwycięzców konkursu na wykonania prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych związanych z zabytkami wpisanymi do rejestru zabytków województwa łódzkiego. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.