PARTNER PORTALU
  • BGK

130 mln dla przedsiębiorczych

  • KB/ UMWŁ    17 sierpnia 2010 - 20:03
130 mln dla przedsiębiorczych

Zarząd województwa łódzkiego podjął dzisiaj decyzję o rozdysponowaniu ponad 130 milionów złotych dla przedsiębiorców z regionu.
- Przekazaliśmy ponad 130 milionów z złotych na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw. Dofinansowanie otrzymały wszystkie firmy z regionu, które przeszły pozytywną ocenę merytoryczną, blisko 130 - poinformował Włodzimierz Fisiak, marszałek województwa. - Dzięki otrzymanym funduszom znacznie zwiększy się konkurencyjność lokalnych przedsiębiorstw na tle innych województw – dodał marszałek.

- Ten konkurs wspaniale wpisuje się w naszą próbę inspirowania przedsiębiorców do szukania rozwiązań w nowoczesnych technologiach, w kontaktach biznesu z nauką - podkreślił Witold Stępień, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego.

- Był to ostatni konkurs na bezpośrednie i bezzwrotne dotacje z Unii na tak dużą skalę - zapowiedziała Elżbieta Hibner, członek zarządu województwa łódzkiego. - Już w najbliższej przyszłości przedsiębiorcy będą mogli korzystać z dotacji zwrotnych, w formie pożyczek i poręczeń kredytowych - dodała.

Fundusze firmy przeznaczą na zakup maszyn, usług i modernizację produkcji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.