PARTNER PORTALU
  • BGK

1392 osoby skorzystały z przedsiębiorczych porad powiatu

  • AZA    14 maja 2010 - 18:12

1392 osoby skorzystały w 2009 roku z porad i pomocy Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego. Najwięcej przedsiębiorców i kandydatów na nich pytało o wypełnienie wniosków o dofinansowanie działalności gospodarczej, dokumenty aplikacyjne i strategiczne.
Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego podało informację na temat zrealizowanych zadań oraz planów na najbliższą przyszłość. Poinformowano m.in. o liczbie osób korzystających z porad instytucji w 2009 roku. Okazało się, że było ich aż 1392.

Oprócz wspomnianego doradztwa w zakresie wypełnienia wniosków o dofinansowanie działalności gospodarczej, dokumentów aplikacyjnych i strategicznych, dużym zainteresowaniem cieszyły się też pozabankowe źródła finansowania działalności – pożyczki pochodzące z funduszy pożyczkowych, informacje dotyczące poradnictwa zawodowego oraz wsparcia z funduszy Unii Europejskiej.

Oprócz pracy związanej z udzielaniem porad w biurze, SWPPG zorganizowało też blisko pół setki spotkań o charakterze warsztatowym, szkoleniowym oraz informacyjnym. Łącznie ze spotkań skorzystało 840 osób.

Do sukcesów stowarzyszenia w 2009 roku należy także zaliczyć realizację projektu „Liderzy na starcie”, który sfinansowany został ze środków unijnych. W ramach tego projektu trzem gminom z powiatu gostyńskiego udało się pozyskać dofinansowanie na realizację wyjazdów oraz szkoleń, skierowanych zarówno do osób młodych, jak i emerytów.

Program działań zaplanowany do realizacji przez SWPPG w roku 2010 różni się od lat poprzednich tym, że większy nacisk położono w nim na pozyskiwanie dodatkowych środków zewnętrznych. Już od początku roku złożonych zostało siedem wniosków na realizację projektów. Zaplanowano też większą liczbę szkoleń oraz spotkań informacyjnych skierowanych do osób bezrobotnych, przedsiębiorców oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.